Потяг у 31 грудня мав стати звичайним, тихим рейсом, принаймні так вважав провідник Микола Іванович. Проте у долі на це були інші плани.
Цього особливого дня з Києва до Львова вирушили повністю протилежні одне одному пасажири, які зайняли місця в одному й тому самому вагоні. Замість омріяного спокою провідник намагається розрядити напругу, але навіть персонал вагона-ресторану додає перцю та хаосу. Здається, потяг відчув це напруження, і застряг в безлюдному полі.
У цій екстремальній ситуації пасажири виявляють свої найкращі якості, починають слухати та розуміти, адже світло всередині кожного з них сильніше будь-якої темряви. Зблизившись, вони з великим задоволенням починають втілювати мрії одне одного. Адже новорічне диво саме собою не трапляється.
Пригодницька комедія «Потяг у 31 грудня» знята в Україні. Творці фільму наголошують на тому, що проект фінансувався виключно за рахунок спонсорів, без залучення державних коштів. Режисував стрічку Олег Борщевський («DZIDZIO Контрабас»), а сценарій писали одразу вчотирьох Микола Куцик, Ярослав Стень, Богдан Гациляк та Кирило Тимченко. Продюсером та виконавцем однієї з ролей став Юрій Горбунов («Скажене весілля»). Також до проекту долучилася Зоя Сошенко, яка продюсувала документальний фільм Антона Птушкіна «Ми, наші улюбленці та війна». За статистикою Укрзалізниці, до повномасштабної війни у новорічну ніч пасажирами потягів ставали понад 5 тисяч осіб.