Протягом 2017 року до органів прокуратури Сумської області надійшло 6 тис. 311 звернень щодо поновлення порушених прав. Більшість яких стосувалась питань досудового розслідування.
Протягом 2017 року до органів прокуратури Сумської області надійшло 6 тис. 311 звернень щодо поновлення порушених прав. Більшість яких стосувалась питань досудового розслідування.
Незначною була кількість звернень з питань представництва інтересів громадян та держави в суді, участі в кримінальному провадженні, нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, прав дітей та з кадрових питань.
За результатами розгляду 352 звернень відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У окремих випадках вжито заходів до повного або часткового поновлення прав і законних інтересів заявника. Якщо ж вимоги заявника, викладені у зверненні, визнані необґрунтованими, то йому було відмовлено у задоволенні звернення. Також заявникам надавались роз’яснення щодо компетенції органів прокуратури та з питань правового характеру. Звернення, які не відповідали вимогам, повернуті заявникам чи залишені без розгляду. Можливістю подати звернення за допомогою телефонного зв’язку скористалося 32 громадянина, засобами електронного зв’язку – 96.
«Як приклад, до Сумської місцевої прокуратури надійшло звернення сільського голови щодо представництва інтересів сільської ради у суді з метою повернення заборгованості від товариства з обмеженою відповідальністю по договору купівлі-продажу земельної ділянки. За наслідками розгляду звернення місцевою прокуратурою подано позов до Господарського суду Сумської області. Завдяки принциповій позиції місцевої прокуратури в комунальну власність повернуто 400 тис. грн, а сільський голова, спрямував лист-подяку на адресу місцевої прокуратури», – повідомила начальник відділу прокуратури Сумської області Ольга Таранушич.
Прес-служба прокуратури області