Українська мрія, або як зупинити відтік молоді за кордон та створити привабливі умови праці – обговорювали сьогодні у конгрес-центрі СумДу.
Українська мрія, або як зупинити відтік молоді за кордон та створити привабливі умови праці – обговорювали сьогодні у конгрес-центрі СумДу.
Українська мрія, або як зупинити відтік молоді за кордон та створити привабливі умови праці – обговорювали сьогодні у конгрес-центрі СумДу. Науковці, економісти, представники державних та громадських організацій висловлювали власне бачення того, як можна вирішити проблему.
Людмила Старцева, начальник відділу з питань громадянства, паспортизації та реєстрації УМДС України в сумській області : «Якщо взяти 2018 рік – на сьогодні оформлено документів 46123. Сказати цифру, скільки виїхало з метою працевлаштування – ми не володіємо цією інформацією. Єдине, що при спілкуванні ми можемо зрозуміти, що людина їде за кордон працювати»
Марк Берфман, заслужений економіст України: «Все, що не прораховано – не виправити. починати треба с того, що потрібно визначити базу, і цією базою займатися. Це – справа не окремих функціональних служб, це справа Департаменту управління економіки»
Андріана Костенко, кандидат політичних наук: «Статистика свідчить, сьогодні молоді люди, що завершують університет мають в планах – і таких приблизно 60 відсотків –виїзд за кордон. Одним із шляхів вирішення є створення координаційної ради на рівні міського голови, в яку б входили і соціально-відповідальний бізнес і державні структури»
Микола Назаров, керівник Центру досліджень регіональної безпеки: «Низькі зарплати і це така інфраструктура для життя. молодь бачить, що в країнах ЄС умови для життя незрівнянно вищі, тому нам треба не лише підвищити зарплати, а й створити інфраструктуру, де б люди відчували себе комфортно»
За даними Державної міграційної служби України, щомісяця з Сумської області за кордон виїжджає близько тисячі громадян.