Як повідомив сайт UA:Суми Комунальне підприємство «Сумижитло» заявило про своє повернення. Зараз триває процес санації підприємства – тобто заходів, які запобігають банкрутству
Як повідомив сайт UA:Суми Комунальне підприємство «Сумижитло» заявило про своє повернення. Зараз триває процес санації підприємства – тобто заходів, які запобігають банкрутству, щоб відновити господарську діяльність та надавати послуги сумчанам.
За словами Назіма Курбанова, організація має переплату від населення у 1,5 мільйони. Поки вирішують як її повертатимуть. У свою чергу мешканці заборгували «Сумижитлу» 12 мільйонів гривень. Окрім цього, організація має податковий борг – 3 мільйони 620 тисяч гривень. На конкурс управителів «Сумижитло» не виходитиме, бо цього не дозволяє законодавство. Заступник міського голови Олександр Журба від коментарів відмовився, як повідомили у прес-службі – нічого коментувати. Три тижні тому на апаратній нараді міський голова Сум Олександр Лисенко зробив таку заяву:
«Ми не допустимо, щоб «Сумижитло», проти діяльності якого мною особисто тричі були направлені матеріали в прокуратуру по тих збитках, які воно нанесло мешканцям нашого міста – це десятки мільйонів – ми не допустимо, щоб воно повернулось і далі продовжувало. Ті ділки, які сьогодні стоять за цим підприємством, які банкротять, потім не банкротять, зараз юридичні шляхи шукають, у нас вистачить і юридичних і інших шляхів, аби не допустити це підприємство до обслуговування житла».
«Сумижитло» створене рішенням Сумської міської ради у квітні 2011-го– як балансоутримувач усього (на той час) комунального житлового фонду. Пропрацювало 4 роки. З вересня 2015-го підприємство послуги з обслуговування будинків не надає, а його функції балансоутримувача з того часу виконує інше комунальне підприємство «Сумитеплоенергоцентраль». У листопаді 2016 року рішенням Господарського суду Сумської області розпочали справу про банкрутство «Сумижитло». З травня 2018-го триває його санація. У підприємства було близько десятка керівників. Ми, власне, нарахували 8 таких. Це Євген Степаненко, Валерій Зінченко, Оксана Хоруженко, Андрій Лагутін, а також Олена Клименко, Олексій Швець, Вадим Закорко та Дмитро Верченко. Останні чотири прізвища вписали в історію «Сумижитло» після того, як воно зійшло з дистанції по наданню послуг.