Завантаження ...

Триває передача земель за межами населених пунктів об’єднаним громадам Сумщини

У минулому році 28 об’єднаних громад Сумської області отримали у комунальну власність 71881 га земель сільськогосподарського призначення. Ще 2 об’єднані громади в області створилися нещодавно



У минулому році 28 об’єднаних громад Сумської області отримали у комунальну власність 71881 га земель сільськогосподарського призначення. Ще 2 об’єднані громади в області створилися нещодавно – Андріяшівська та Шосткинська. Тож цього року Уряд планує їм передати 3378 га земель за межами населених пунктів у комунальну власність.

У цьому році процес передачі земель громадам продовжується. Адже формування нових об’єднаних громад продовжується. Сьогодні 108 громад чотирьох областей України отримали сертифікати на користування земельними ділянками поза межами населених пунктів. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав громади з цією подією і закликав їх максимально прозоро, ефективно і з користю для людей використовувати переданий ресурс.

«Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом. Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоб спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро і раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе в громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця», - сказав Володимир Гройсман.

Ініційована Володимиром Гройсманом децентралізація кардинально змінила ситуацію в країні. В свій час в парламенті так і не підтримали урядовий законопроект, який би внормував питання передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад. Тоді Уряд Володимира Гройсмана знайшов оптимальне юридичне рішення в межах діючого законодавства щодо передачі земель об’єднаним громадам. Результат – вже 2018 році 647 об’єднаних громад отримали у комунальну власність 1,45 млн га земель.

Люди і земля є найважливішим ресурсом для розвитку громад. Однак донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що є в межах забудови їх населених пунктів. Землею за їх межами розпоряджалася держава. Громади не завжди знали, хто поруч з ними орендує землю і чи платить податки. Таким чином вони втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій.

Сумська прес-служба ГО «Українська стратегія» 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: