На Сумщині урізноманітнюють дозвілля любителів відпочинку на природі

Мисливство – одне з найдревніших занять людини, яка у давні часи більше залежала від природних умов, і її вплив на природу, зокрема, чисельність тварин, був непомітним. З розвитком цивілізації все змінилось

Мисливство – одне з найдревніших занять людини, яка у давні часи більше залежала від природних умов, і її вплив на природу, зокрема, чисельність тварин, був непомітним. З розвитком цивілізації все змінилось«Мисливство – одне з найдревніших занять людини, яка у давні часи більше залежала від природних умов, і її вплив на природу, зокрема, чисельність тварин, був непомітним. З розвитком цивілізації все змінилось і тепер природа потребує допомоги людини. Для врегулювання цих відносин створюються спеціалізовані мисливські господарства, працівники яких не лише використовують природні ресурси, а й турбуються про їх відтворення, вкладаючи в це працю і кошти», - говорить директор державного підприємства МГ «Суми» Анатолій Литвин.

Надані мисливському господарству у користування угіддя складають 49146 га, в тому числі: лісові - 24715 га, польові - 22695 га, водно-болотні - 1736 га. Тут мешкають лосі, олені благородні, кабани, козулі, зайці, лисиці, лісові і кам'яні куниці, видри, бобри, ондатри, білки та водно-болотна дичина.

«За даними обліку 2019 року на території господарства мешкають 8 лосів, які на сьогодні є вже майже зникаючим видом, 80 оленів благородних, 23 особини дикого кабана, 510 козуль та багато інших видів диких тварин», - коментує директор підприємства.

Колектив господарства невеликий, налічує лише 20 чоловік, та з роботою своєю справляються на відмінно, працюючи над збереженням природних ресурсів і, водночас, урізноманітнюючи відпочинок і дозвілля сотень жителів Сумщини та її гостей.

Запитаєте як?

Прше, це організація полювань на мисливський вид фазана.

Таким видом діяльності у господарстві почали займатись у 2012 році.

«Ідея створення фазанарію з’явилася ще у 2011 році – не без впливу досвіду наших харківських колег, - розповідає Анатолій Литвин. - З'їздили туди, ознайомилися з їхньою роботою, спробували самі – вийшло. Тому вирішили розвивати цю справу. У 2013 році у природу випустили 150 фазанів. Пізніше ініціативу підтримала та підкріпила матеріально обласна влада. Кошти на будівництво фазанарію передбачили у Програмі охорони навколишнього середовища у Сумській області на 2016-2018 роки. Так, у 2016 році обласна рада виділила 276 тис. грн., а ми збудували вольєр, де і розводимо мисливського фазана».

На сьогодні у господарстві утримуються близько 600 голів фазана, а планують збільшити поголів'я до тисячі.

Набуває популярності індивідуальне полювання – з травня на самця козулі, серпня – самців оленя та кабана, у вересні – на оленя благородного.

Дбають і про рибалок. У водоймі площею 8 га в урочищі Вакалівщина водяться коропи, товстолобики, білий амур, карась, щука та сом. Запевняють, що деякі екземпляри досягають 10 кілограмів.

«Мисливське господарство ніколи не було прибутковим. Нині вже кілька років державне фінансування відсутнє взагалі, тому, щоб розвивати господарство, дбати про мисливських тварин, яких необхідно підтримувати взимку кормами, потрібно виходити з ситуації самотужки. Ми працюємо над урізноманітненням видів послуг і завжди готові їх надавати», - говорить директор.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: