Жителі Сумщини здають до поліції зброю та боєприпаси

В рамках Місячника добровільної здачі зброї громадяни мають змогу в законний спосіб позбутися зброї, набоїв та вибухівки, здавши її до органів поліції.

В рамках Місячника добровільної здачі зброї громадяни мають змогу в законний спосіб позбутися зброї, набоїв та вибухівки, здавши її до органів поліції.В рамках Місячника добровільної здачі зброї громадяни мають змогу в законний спосіб позбутися зброї, набоїв та вибухівки, здавши її до органів поліції. Двоє жителів Сумщини скористалися нагодою, і таким чином убезпечили себе від кримінальної відповідальності.

Днями до Лебединського відділення поліції звернувся 21-річний місцевий юнак. Хлопець розповів: перебуваючи поблизу лісомасиву і зайшовши у покинуте господарство, він під час огляду будинку в одній з кімнат знайшов мисливську гладкоствольну рушницю марки ТОЗ-63. Знаючи з засобів масової інформації про дію місячника добровільної здачі зброї, вирішив скористатися ситуацією і здати «знахідку» до поліції, аби після відповідних процедур оформити її собі у власність.

До чергової частини Роменського відділу поліції звернувся 51-річний мешканець с. Рогинці з повідомленням про виявлення боєприпасів часів Другої світової війни.

Правоохоронці встановили, що зазначені боєприпаси чоловік знайшов у лісосмузі між селами Мокіївка та Рогинці за допомогою металошукача. Викликані на місце події спеціалісти-вибухотехніки з’ясували, що громадянин натрапив на артилерійській снаряд 76 калібру, дві мінометні міни 50 калібру, гранату РГ-42, 9 запалів та 93 набої 7,62 мм. Після встановлення всіх обставин боєприпаси були знищені.

Правоохоронці знову нагадують громадянам: носіння, зберігання, придбання чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу відповідно до ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Поліція закликає мешканців здавати до підрозділів дозвільної системи та органів поліції за місцем мешкання зброю та боєприпаси, які зберігаються незаконно. При цьому громадяни звільняються від відповідальності за незаконне зберігання зброї та боєприпасів.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: