У Сумах відкрили пам'ятник Ярославу Мудрому

Міський голова Олександр Лисенко взяв участь у відкритті пам'ятника Ярославу Мудрому. Пам'ятник великому Київському князю встановили в сквері на розі вул. Іллінська та вул. Ярослава Мудрого.

Міський голова Олександр Лисенко взяв участь у відкритті пам'ятника Ярославу Мудрому. Пам'ятник великому Київському князю встановили в сквері на розі вул. Іллінська та вул. Ярослава Мудрого.Міський голова Олександр Лисенко взяв участь у відкритті пам'ятника Ярославу Мудрому.

Пам'ятник великому Київському князю встановили в сквері на розі вул. Іллінська та вул. Ярослава Мудрого. На відкритті також були присутні голова обласної організації Конгресу Української інтелігенції Віктор Казбан, історики Геннадій Іванущенко і В'ячеслав Артюх, учасники міських громадських організацій, школярі та студенти.

Вітаючи присутніх із цією визначною подією, очільник Сум, зауважив, що саме історична пам'ять робить нас не просто суспільством, а згуртованою нацією справжньої європейської держави.

«Ми розвиваємо Суми духовно і культурно, і важливу роль у справі відродження духовності відіграють саме такі речі, – звернувся до присутніх посадовець. – Ярослав Мудрий заклав моральні ціннісні основи, які визначають наше життя і понині, тому його постать є важливою у справі зміцнення державотворення та виховання підростаючого покоління. Пишаємося нашим минулим, і тим, що ми нащадки великих князів, котрі стояли у витоків створення цивілізованої Європи і світу».

Олександр Лисенко повідомив, що всі роботи зі створення пам’ятника та проведення благоустрою здійснювались за кошти меценатів.

«Добре, що сумчани таким чином долучаються до розвитку нашого міста. Дякую меценатам та громадським організаціям за те, що підтримали нашу ініціативу зі створення і встановлення пам'ятника великому князю Київської Русі», – зауважив Олександр Лисенко.

Пам’ятник освятив Високопреосвященнійший Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський у співслужінні священників Сум.

Присутнім на відкритті розповіли про роль діяльності Ярослава Мудрого в державотворенні, в збереженні української культури, в духовному та освітньому розвитку українців.

Пам’ятник виготовлений із бетону, має висоту 4 м. Створив його скульптор Руслан ТОРЯНИК.

Нагадаємо: наприкінці серпня виконавчий комітет на позачерговому засіданні погодив встановлення в Сумах пам’ятників «Героям Майдану», Ярославу Мудрому, Семену Сапуну та всім репресованим у 30–40-х роках XX століття.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: