Завантаження ...

На Сумщині за минулу добу чотири боєприпаси знешкоджено та ще вісім виявлено

22 жовтня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження одного 76-мм артилерійського снаряду, РГД-33, РГД-5 та одного реактивного снаряду М-13, які раніше виявили в Ямпільському районі та м. Конотоп.22 жовтня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження одного 76-мм артилерійського снаряду, РГД-33, РГД-5 та одного реактивного снаряду М-13, які раніше виявили в Ямпільському районі та м. Конотоп. Небезпечні предмети було вивезено у спеціально відведене місце та знищено шляхом підриву.

Цього ж дня о 09:00 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про виявлення одного 300-мм артснаряду поблизу с. Свірж Шосткинського району. Небезпечна знахідку виявили на відстані до 5 км від житлових будинків.

Об 11:40 надійшло повідомлення про виявлення ручної гранати Ф-1, чотирьох 76-мм артилерійських снарядів та однієї 45-мм мінометної міні. Дані боєприпаси знаходилися на відстані 20 м від житлових будинків, їх побачив місцевий мешканець на узбіччі дорого в с. Боромля Тростянецького району.

Після цього, о 12:21 в с. Горове Роменського району знайшли один 76-мм артснаряд. Його побачили місцеві жителі у полі на відстані 1,5 км від житлових будинків.

На місці виявлення вибухонебезпечних предметів встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилученням та знешкодженням боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку “101”.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: