Завантаження ...

Поліцейські Сумщини попереджають про ризики під час покупки-продажу товару через Інтернет

На Шосткинщині черговою жертвою шахраїв стала 38-річна жінка - вона намагалася через Інтернет продати домашню худобу, але замість прибутку втратила власні кошти.На Шосткинщині черговою жертвою шахраїв стала 38-річна жінка - вона намагалася через Інтернет продати домашню худобу, але замість прибутку втратила власні кошти.

В поліцію з заявою про шахрайство звернулась 38-річна жителька одного з сіл Шосткинського району. Вона розповіла, що розмістила на відомому сайті оголошень пропозицію про продаж поросят. Наступного дня їй зателефонувала потенційна покупачка і вони обговорили умови продажу: та перераховує на банківську картку продавчині частину вартості живого товару, а остачу віддає, коли буде забирати тварин.

За кілька хвилин заявниці зателефонували знову. Співрозмовник назвався представником банку та розповів, що їй намагаються перерахувати кошти, але через особливості договору з фінансовою установою вони не можуть «зайти» на рахунок. Для вирішення цієї проблеми «банкір» запропонував жінці збільшити транзитний ліміт.

Слідуючи за підказками співрозмовника, жінка зайшла на особисту сторінку фінансової установи та провела там ряд малозрозумілих їй маніпуляцій. І в результаті цієї оборудки з її рахунку зникло понад 14 000 гривень.

Як з’ясувалось пізніше, постраждала сама перевела кошти на номер чужої банківської картки, вважаючи, що це її транзитний рахунок.

В поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого проводяться слідчо-оперативні заходи щодо встановлення особи афериста.

Правоохоронці знову звертаються до громадян з засторогою бути максимально обережними при здійсненні покупки – продажу через Інтернет. Не надсилайте передоплату за замовлений товар, а розраховуйтесь за нього під час отримання. У випадку незрозумілих дзвінків від представників банку, які пропонують дистанційно провести будь-які операції за їх підказками – не погоджуйтесь на їх пропозиції, а особисто зверніться до найближчого відділення фінансової установи, де вам нададуть кваліфіковану допомогу у вашій присутності.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: