Завантаження ...

Більшість жителів Сумщини переносять коронавірусну інфекцію у легкій формі

За словами голови групи експертів з питань інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Троцької, ці пацієнти перебувають вдома на самоізоляціїЗа словами голови групи експертів з питань інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Троцької, ці пацієнти перебувають вдома на самоізоляції і їх лікування нічим не відрізняється від лікування хворих на ГРВІ

Такі хворі не потребують значної противірусної терапії. Їм рекомендовано більше пити теплі чаї, компоти, соки. Необхідно більше рухатися по квартирі, калорійно харчуватися, приймати вітаміни і, за необхідності, жарознижуючі препарати,

«Для лікування тяжких хворих, згідно з єдиним державним протоколом лікування хворих на COVID-19, застосовуються протималярійні, противірусні, антибактеріальні препарати, – говорить Ірина Троцька. – Будь-який препарат, що ми застосовуємо, має свої побічні дії. Тому приписуємо їх лише в тих випадках, коли вони справді потрібні».

Також посадовець повідомила, що, на жаль, до державного протоколу поки що не увійшло застосування препаратів крові тих осіб, які вже одужали. Такий досвід у світі є, тому що у крові тих, хто перехворів на вірусну чи бактеріальну інфекцію, містяться антитіла. Медики та науковці сподіваються, що згодом ці препарати використовуватимуть і для лікування хворих в Україні.

«Я звертаюся до осіб, які перенесли коронавірусну інфекцію, з проханням давати згоди на внесення в реєстр донорів. Сьогодні наш донорський центр розробляє методики щодо отримання антитіл з цієї крові і можливо найближчим часом плазма донорів, які перехворіли, буде використовуватись для лікування жителів Сумщини», – підкреслила Ірина Троцька.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: