Правоохоронці Сумщини застерігають: вигідна пропозиція про оренду квартири може виявитися шахрайською пасткою

Жертвою шахрайської схеми «оренда квартири» стала 35-річна жителька Конотопа. На вимогу так званого «орендодавця» вона сплатила більше двох тисяч гривень

Жертвою шахрайської схеми «оренда квартири» стала 35-річна жителька Конотопа. На вимогу так званого «орендодавця» вона сплатила більше двох тисяч гривеньЖертвою шахрайської схеми «оренда квартири» стала 35-річна жителька Конотопа. На вимогу так званого «орендодавця» вона сплатила більше двох тисяч гривень, і в результаті залишилась і без житла, і без грошей.

Звернувшись до Конотопського відділу поліції, потерпіла пояснила, що на одному із відомих Інтернет-сайтів вона намагалася знайти варіант оренди житла, який би її влаштував.

Переглядаючи різні пропозиції, жінка натрапила на оголошення, яке привабило її вигідними умовами та низькою орендною платою. Зателефонувавши на вказаний в оголошенні номер телефону, жінка дізналася, що її майбутній «орендодавець» - військовослужбовець, тому він наполіг на укладенні офіційного договору оренди. А для оплати послуг нотаріуса попросив жінку перерахувати грошові кошти у сумі 560 гривень на банківську картку. Жінка, звичайно ж погодилась. Через деякий час він знову зателефонував їй та повідомив, що знаходиться у нотаріуса і, аби дотриматися усіх юридичних тонкощів, їй необхідно внести орендну плату за перший та останній місяці проживання. І цю умову жінка беззастережно виконала, перерахувавши на ту ж банківську картку ще близько 1700 гривень. Та майже одразу після вчинення банківської операції телефон «орендодавця» перестав відповідати на дзвінки. Лише після цього потерпіла здогадалася, що її ошукали та звернулась до поліції.

За даним фактом конотопські слідчі відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), в рамках якого проводилися всі необхідні заходи для з’ясування всіх деталей оборудки.

Правоохоронці ж знову закликають громадян бути пильними, обачними і не піддаватися спокусі занадто вигідних пропозицій.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: