Завантаження ...

На Сумщині відзначають День пам’яті та примирення

Сумщина, як і вся Україна, разом з європейською спільнотою відзначає 75 річницю з дня підписання антигітлерівською коаліцією акту щодо безумовної капітуляції Німеччини у Другій світовій війніСумщина, як і вся Україна, разом з європейською спільнотою відзначає 75 річницю з дня підписання антигітлерівською коаліцією акту щодо безумовної капітуляції Німеччини у Другій світовій війні

Голова облдержадміністрації Роман Грищенко разом з представниками обласної, міської влади та військовими поклали квіти до пам’ятника Скорботної матері та віддали шану тим, хто поклав життя заради перемоги над нацизмом 75 років тому.

Учасники заходу згадували, що Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей протягом 1939-1945 років. Найважчі - демографічні, які оцінюють у 8-10 мільйонів осіб.

Говорили очільники області та обласного центру й про те, що День пам'яті та примирення і День перемоги не символізують тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами і агресією.

Довідково. Сьогодні, 8 травня, під головуванням Естонії Рада Безпеки ООН проведе засідання з нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Мета засідання – згадати трагічні сторінки історичного минулого та переконатися, що подібна трагедія не повториться в майбутньому. Формат засідання на віртуальній платформі Hybridity дозволить брати участь в дискусії не лише членам Радбезу. Усього планується близько 70 учасників, зокрема 50 міністрів закордонних справ. Початок засідання о 17.00 за київським часом за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Ohljz-a1fZE&feature=emb_title

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: