Завантаження ...

За минулу добу на Сумщині виявлено велику кількість боєприпасів часів Другої світової війни

Серед небезпечних знахідок - артилерійські снаряди різних калібрів та мінометні міни. До вивезення і знищення на полігоні, боєприпаси взяли під охорону працівники поліції.Серед небезпечних знахідок - артилерійські снаряди різних калібрів та мінометні міни. До вивезення і знищення на полігоні, боєприпаси взяли під охорону працівники поліції.

До Білопільського відділення поліції зателефонував 53-річний місцевий житель та повідомив, що на ділянці болотистої місцевості, на відстані 800 метрів від житлових будинків по вулиці Коцюбинського у районному центрі, він виявив артилерійський снаряд калібру 76-ти міліметрів часів Другої світової війни.

Вчора ж до Великописарівського відділення поліції звернувся 61-річний житель району та розповів, що під час проведення земляних робіт по вулиці Польовій у селі Рябина було виявлено іржавий артилерійський снаряд калібру 120 міліметрів. А у полі, неподалік від села Ключинівка Лебединського району місцевий 55-річний житель знайшов мінометну міну калібру 82 міліметри часів минулої війни.

У Недригайлівському районі, в лісосмузі неподалік від села Кушніри, громадяни теж наштовхнулися на старі боєприпаси – артилерійський снаряд калібру 45 міліметрів та мінометну міну калібру 82 міліметри. Про знахідку поліцію повідомив працівник місцевої ДПРЧ № 16.

Але найбільша кількість вибухонебезпечних знахідок припала на Роменський район. Увечері до місцевого відділу поліції надійшло повідомлення від диспетчера ДПРЧ № 14 про те, що у лісі, на відстані двох кілометрів від села Перекопівка, було виявлено 17 мінометних мін калібру 50 мм, 6 артилерійських снарядів калібру 45 мм, 2 артилерійських снаряди калібру 57 мм, один 76-ти міліметровий снаряд та 20 детонаторів до мін і снарядів.

На місцях виявлення боєприпасів виставлено охорону поліції до прибуття саперного підрозділу спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління МНС України.

Поліція нагадує громадянам, що старі боєприпаси найчастіше знаходять саме навесні, коли тривають польові роботи та відбуваються прогулянки на природі. Ці предмети можуть таїти в собі неабияку небезпеку для оточуючих, а тому їх не треба рухати – підіймати, переміщати, кидати. І ні в якому разі не розбирати та не кидати у вогонь. Звертаємо на це увагу і дорослих і дітей.

У разі виявлення будь-де, зброї, боєприпасів, чи інших вибухонебезпечних предметів, важливо відмітити місце знахідки, відійти на безпечну відстань та викликати поліцію.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: