У Сумах ліквідовують вогнища амброзії

Департамент інфраструктури міста спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області обстежують Суми на наявність вогнищ амброзії

Департамент інфраструктури міста спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області обстежують Суми на наявність вогнищ амброзії



Департамент інфраструктури міста спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області обстежують Суми на наявність вогнищ амброзії, та відповідно, проводять її ліквідацію.

Під час виїзного брифінгу, що відбувся поблизу озера Чеха, фахівці розповіли про основні місця та способи ліквідації даної рослини, підрядну організацію, яка виконує роботи та їх вартість.

За словами начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Оксани Галінач, спеціальна комісія щороку проводить ревізію старих вогнищ амброзії та з’ясовує наявність нових.

Винищення алергенної рослини, яка завдає шкоди людям, традиційно проводять у кінці червня, втім цього року роботи відтермінували у зв’язку з затримкою проходження вегетаційного періоду у рослини. Це обумовлено сумою ефективних температур, що спонукають до відростання та вегетативною масою, розповідала Оксана Галінач.

Цьогорічні зміни стосуються й підрядної організації, яка надає послуги з догляду й утримання об’єктів та елементів благоустрою зеленого господарства Сумської міської ОТГ – прополювання та видалення трави, у тому числі амброзії. За інформацією директора департаменту інфраструктури міста Олександра ЖУРБИ, переможцем тендеру стало ТОВ «Елта», яке запропонувало найнижчу вартість за надання послуг, відповідно, у лютому 2020 року із ним уклали договір.

«Згідно з рішенням міської ради, на видалення амброзії для департаменту інфраструктури міста було виділено кошти у сумі 910 тис. грн, однак підрядник зголосився працювати за 599. У разі ж зростання площі вогнищ амброзії або ж виявлення нових місць її цвітіння, суму коштів буде збільшено у відповідності до передбачених рішенням міськради. Оплату за роботу на об’єктах буде проведено лише після акту виконаних робіт, який складе комісія, до якої входять представники департаменту інфраструктури міста та Держпродспоживслужби», – повідомив Олександр Журба.

Видаляють отруйний бур’ян на 42 об’єктах, які департамент інфраструктури міста визнав спільно з Держпроспоживслужбою (в основному це місця масового відпочинку людей) механічним шляхом – дворазовим покосом та вириванням коренів. Опісля його збирають та відвозять на рослинний полігон, – повідомив заступник директора ТОВ «Елта» Костянтин ТИХЕНКО.

Всього компанія проведе відповідну роботу на близько 95 га.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: