Завантаження ...

На Сумщині триває поліцейська операція «Мак-2020»

Від 20 травня до кінця вересня на Сумщині триває комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак», у ході яких поліцейські виявляють посіви маку снодійного та коноплі.Від 20 травня до кінця вересня на Сумщині триває комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак», у ході яких поліцейські виявляють посіви маку снодійного та коноплі. На сьогодні правоохоронці вже знайшли та вилучили більше п‘яти тисяч кущів нарковмісних рослин.

У 49 випадках «плантації» майбутнього опію та марихуани доглядалися на приватних присадибних ділянках. Ще два посіви поліцейські знайшли на територіях сільськогосподарських підприємств. Крім того, було виявлено три місця зростання дикоростучих конопель.

Для виявлення нарковмісних насаджень, розташованих у важкодоступних місцях або замаскованих серед інших сільськогосподарських культур, працівники поліції використовують можливості безпілотних літальних апаратів – квадрокоптерів. З початку операції здійснено 50 таких обльотів, за результатом яких виявлено факт незаконного посіву коноплі.

За усіма фактами посіву чи вирощування снотворного маку та конопель в поліції відкрили кримінальні провадження за ст. 310 Кримінального кодексу України та ведуть досудові розслідування. Станом на сьогодні 19 особам уже повідомлено про підозру.

Працівники поліції у цілому знищили 2613 рослин снодійного маку та 2414 рослин коноплі.

Крім того, у рамках операції правоохоронці склали 4 адміністративних протоколи за ст. 106-1 КУпАП (Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки) та 1 протокол за ст. 106-2 КУпАП (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель).

Поліцейські закликають всіх небайдужих громадян повідомляти на спецлінію «102» про всі відомі їм факти вирощування нарковмісних рослин або інформацію про осіб, які займаються подібним «аграрництвом».

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: