Завантаження ...

За сім днів рибоохоронний патруль Сумщини вилучив більше 55 кг незаконно добутої риби

У період з 21 по 27 січня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.У період з 21 по 27 січня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), 10 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 3 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено дві од. заборонених знарядь лову.

«У порушників вилучено 11 од. заборонених знарядь лову та більше 55 кг водних біоресурсів. На ринках області виявлено незаконний продаж 52 кг риби. Збитки, завдані рибним запасам, склали 544 грн та накладено штрафів на суму 952 грн. Передана до суду 1 справа для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, 19 січня 2021 року на водному об’єкті в с. Андріяшівка Роменського району громадянин добував рибу за допомогою забороненого знаряддя - «ятером». Риби не здобув.

Того самого дня рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства на водоймі, що знаходиться на території Тростянецької ОТГ. Порушник за допомогою заборонених знарядь - двох «косинок» добув 1,5 кг риби: окунь – 6 екз., по 1 екз. – щука, головень та плітка. Завдано збитків у розмірі 544 грн.

21 січня в ході рибоохоронного рейду по Охтирському району держінспектори зафіксували порушення Правил рибальства на р. Ворскла в с. Куземин. Троє рибалок добували водні біоресурси за допомогою п’яти «косинок» та сіткою. Риби не впіймали.

На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

За даний час зафіксовано 10 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів «щуковками», загальною кількістю 56 шт., що перевищують дозволену кількість гачків (не більше п’яти) на одну особу та добування риби на зимувальних ямах у Шосткинському і Роменському районах. На порушників накладено штрафів на суму 952 грн.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках міста Суми виявлено 3 випадки незаконного продажу 52 кг водних біоресурсів. На продавців оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Також оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна в Шосткинському районі, згідно з якими вилучено дві сітки. У водне середовище випущено 2 кг водних біоресурсів.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Довідкова інформація:
Риболовля у заборонений зимовий період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: