У Сумській області відбувся ювілейний регіональний форум «Органічна Україна 2021. Суми»

Сьогодні за організації Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» пройшов XXХХ регіональний форум «Органічна Україна 2021. Суми»

Сьогодні за організації Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» пройшов XXХХ регіональний форум «Органічна Україна 2021. Суми»Сьогодні за організації Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та керівництва облдержадміністрації в форматі ZOOM-конференції пройшов XXХХ регіональний форум «Органічна Україна 2021. Суми»

Учасники форуму обговорили питання ведення органічного бізнесу в Сумській області (можливість участі в залученні інвестицій представниками малого та середнього бізнесу, особливості та перспективи реалізації на внутрішньому ринку та експорт, захист органічних посівів тощо). Акцентували увагу на вимоги до органічного виробництва та обігу органічної продукції, законодавче регулювання, державну підтримку органічного виробництва і фермерства в регіоні. Не менш важливими були питання про порядок сертифікації органічного виробництва, супровід органічної сертифікації.

Як зазначив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК, на сьогодні в області налічується 7 суб’єктів господарської діяльності, які мають сертифікати з органічного виробництва. Зокрема, у Охтирському районі (лохина), Шосткинському районі (огірки, помідори, перець, баклажани, зелень), Роменському та Сумському районах (гречка), Сумському національному аграрному університеті (гречка, ярий ячмінь, озима пшениця, виноград, малина, смородина, органічне бджільництво).

Наразі, задля популяризації якісної продукції місцевих товаровиробників та підвищення її конкурентоспроможності на Сумщині створена громадська Спілка «Органічна Україна. Північ». Вона активно працює вже декілька років поспіль та об’єднує понад 30 виробників натуральної та органічної аграрної продукції. А згідно з даними головного управління Держгеокадастру у Сумській області, за підсумками земельних аукціонів за останні роки було надано в оренду для ведення органічного сільського господарства в межах області 200 гектари.

За підсумками форуму, було напрацьовано ряд можливостей щодо розвитку органічного виробництва у Сумській області. У подальшому передбачено продовжити проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії як серед агровиробників, мешканців області щодо переваг виробництва органічної продукції, так і серед споживачів щодо підвищення культури споживання якісної продукції з метою формування та розвитку ринку органічної продукції в Україні.

Довідково. Захід відбувся під патронатом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Участь у форумі взяли представники територіальних громад Сумщини, органів виконавчої влади, аграрний актив області та виробники органічної продукції.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: