На Сумщині три показники для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19 є перевищеними

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко надав роз’яснення щодо розподілу карантинних зон та за яких умов Сумщина може вийти із «червоної» зони карантину

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко надав роз’яснення щодо розподілу карантинних зон та за яких умов Сумщина може вийти із «червоної» зони карантинуНачальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко надав роз’яснення щодо розподілу карантинних зон та за яких умов Сумщина може вийти із «червоної» зони карантину

За словами Сергія Бутенка, наразі в Сумській області три показники для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19 вже декілька тижнів поспіль залишаються перевищеними.

«Наразі у нас перевищений показник коефіцієнту виявлення інфікування. Він має бути не вище 20%, на Сумщині – 26,7%. Наступний показник, за яким область віднесена до «червоного» рівня епіднебезпеки – це рівень госпіталізації. Він є надвисоким. Індикаторний показник – 60%, в області він складає 92,7%», – повідомив Сергій Бутенко.

Начальник управління охорони здоров’я засвідчив, що з вчорашнього ранку до медичних закладів області госпіталізовано 215 жителів Сумщини, що є рекордним показником госпіталізації за останні дні.

«І третій показник – завантаженість ліжок, які забезпечені киснем. Він не має перевищувати 65%. Проте уже декілька днів поспіль цей показник перевищує індикаторний і складає 69%», – констатував куратор медичної галузі області.

Сергій Бутенко зазначив, що нинішня хвиля захворювання на COVID-19 є більш інтенсивною та складною і звернувся до жителів області з проханням відповідальніше ставитися до протиепідемічних правил.

«Завдяки дотриманню протиепідемічних вимог у цей період минулого року спільними зусиллями нам вдалося знизити рівень захворюваності на коронавірус. Прохання відповідальніше відноситися до правил, які всім добре відомі. Заклади охорони здоров’я області вже працюють надміру своїх можливостей», – наголосив Сергій Бутенко та зауважив, що саме від свідомості населення залежить, в якій карантинній зоні буде перебувати Сумщина.

Зазначимо, що «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення.

Рішення щодо скасування «червоного» рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх індикаторних показників, які утримуються протягом п’яти днів поспіль.

Органи виконавчої влади на місцях і органи місцевого самоврядування не мають права самостійно скасовувати або послаблювати встановлені визначеним рівнем епідемічної небезпеки карантинні обмеження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: