Алюмінієвий моторний човен, знаряддя лову та 16 сомів вилучили працівники поліції на березі Десни поблизу села Очкине у двох жителів Середино-Буди.
Алюмінієвий моторний човен, знаряддя лову та 16 сомів вилучили працівники поліції на березі Десни поблизу села Очкине у двох жителів Середино-Буди. За незаконне зайняття рибним промислом зловмисникам загрожує кримінальна відповідальність.
До відділення поліції № 1 (м. Середино-Буда) Шосткинського районного управління поліції ГУНП в Сумській області надійшло повідомлення про те, що невідомі особи здійснюють незаконне добування риби забороненими знаряддями «лову», попередньо, «електровудкою».
Працівники поліції, прибувши на виклик, на березі ріки Десна дійсно виявили двох порушників природоохоронного законодавства 32-х та 35-ти років. Поліцейські вилучили у зловмисників автомобіль УАЗ з причепом, алюмінієвий човен з потужним мотором, підсаку та 16 рибин виду сом. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» Кримінального кодексу України. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом вчинене із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. І поліція, і екологи нагадують, що використання «електровудки» під час лову риби завдає масштабного руйнування екосистемі водойм. Залежно від потужності вона здатна знищити все - від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років. Крім того, «електровудка» впливає на репродуктивну здатність риби до розмноження. При розтині у деяких ікряних самок можна спостерігати розірвані внутрішні органи. Відомі випадки передчасного випуску молоки у самців, після чого вони не можуть ефективно приймати участь в нересті. Також смертність вилуплених з ікринок личинок значно вища (від 12 до 65 %), у порівнянні зі звичайним молодняком, який не підпадав під дію електричного току. Зниження у ікри здатності до запліднення після удару електроструму сприяє її загибелі в подальшому. Що стосується травмування риб, після їх потрапляння у силове поле постійного струму, спостерігаються перелами хребта. Тому наслідки подібної «риболовлі» для природи - катастрофічні! Поліція закликає громадян дотримуватись встановленого природоохоронного законодавства. Якщо Ви стали свідком незаконного вилову чи збуту водних біоресурсів, а також продажу заборонених знарядь лову - повідомляйте про це на лінію «102».
Відділ комунікації поліції Сумської області