Завантаження ...

З початку липня Сумський рибоохоронний патруль задокументував 33 порушення

З початку липня Сумський рибоохоронний патруль задокументував 33 порушення  фото

З 1 по 20 липня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 33 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.З 1 по 20 липня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 33 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено 21 протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), п’ять - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та один - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) Оформлено шість актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 10 од. заборонених знарядь лову.

«У порушників вилучено 30 од. заборонених знарядь лову та більше 32 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 11 126 грн та накладено штрафів на суму 425 грн. Передано до суду 22 справи для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник Управління Олександр Непочатов.

Для прикладу, п’ятого липня 2021 року рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства на водоймі «Дамба» поблизу с. Вербове Чернеччинської ОТГ Охтирського району. Двоє громадян за допомогою «кімлі» добували водні біоресурси. У такий варварський спосіб виловили: раків – 133 екз., окунь – 8 екз., судак – 4 екз., щука, краснопірка та карась – по 1 екз., загальною вагою 7 кг. Сума збитків, нанесених рибному господарству, склала 5 992,5 грн.

13 липня на водоймі в с. Довжик Охтирського району викритий громадянин, який за допомогою двох сіток добув 3 кг риби: сазан – 3 екз. Збитки склали 918 грн.

В цей же день держінспектори в ході проведення рейду по Конотопському району викрили грубе порушення Правил любительського рибальства. На водному об’єкті в с. Фесівка двоє рибалок добували водні біоресурси за допомогою заборонених знарядь – двома сітками. У такий спосіб виловили 59 екз. карася сріблястого, загальною вагою 8 кг. Завдано збитків у розмірі 1 003 грн.

Аналогічне порушення задокументовано 14 липня на водоймі в с. Малі Бубни Роменського району. Громадянин за допомогою двох раколовок добув 77 екз. раків, загальною вагою 3 кг. Сума збитків склала 1 963,5 грн.

На порушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

За даний час зафіксовано п’ять порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів знаряддями лову з гачками, що перевищують дозволену кількість (не більше п’яти) на одну особу. На порушників накладено штрафів на суму 425 грн.

Також оформлено шість актів виявлення та вилучення безхазяйного майна в Сумському, Шосткинському та Глухівському районах, згідно з якими вилучено 8 сіток та два «екрани». У водне середовище випущено 1 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках міста Шостка виявлено випадок незаконного продажу 4 кг водних біоресурсів. На продавця оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Сумський рибоохоронний патруль

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: