На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 112 застарілих боєприпасів

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт було знищено 103 мінометних міни (50-мм), 9 артилерійських снарядів (105, 85, 76, 45-мм) часів Другої світової війни.

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт було знищено 103 мінометних міни (50-мм), 9 артилерійських снарядів (105, 85, 76, 45-мм) часів Другої світової війни.Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено 103 мінометних міни (50-мм), 9 артилерійських снарядів (105, 85, 76, 45-мм) часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети були знайдені на Роменщині, Конотопщині, Липоводолинщині. .

Загалом, з початку року на Сумщині вже зафіксовано 206 випадків виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси або схожі на них предмети вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: