На Сумщині упродовж доби знешкоджено 11 застарілих боєприпасів, ще 29 виявлено

17 серпня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження 5 артилерійських снарядів (152, 122, 76-мм), 1 мінометної міни (50-мм) та 5 вибухників часів Другої світової війни.

17 серпня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження 5 артилерійських снарядів (152, 122, 76-мм), 1 мінометної міни (50-мм) та 5 вибухників часів Другої світової війни.17 серпня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження 5 артилерійських снарядів (152, 122, 76-мм), 1 мінометної міни (50-мм) та 5 вибухників часів Другої світової війни. Небезпечні предмети були виявлені у лісах поблизу с. Чорнобривкине та с. Буйвалове, Конотопського району та с. Степне, Шосткинського району. Застарілі боєприпаси вивезли у спеціально відведені місця та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня на лінію екстреного виклику «101», надійшло 2 повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. У Конотопському районі поблизу с. Жижки на лузі попередньо ідентифіковано знахідку як протипіхотну осколкову міну. Також у Роменському районі на відстані 500 метрів від житлових будинків с. Перекопівка у лісі виявлено 28 мінометних мін.

На місцях виявлення вибухонебезпечних предметів правоохоронцями встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Головне управління ДСНС України у Сумській області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: