Відбулася презентація п’ятого тому проєкту «Сумщина. Велика спадщина»

П’ятий том серії «Сумщина. Велика спадщина» під назвою «Проза (від ХХ ст.)», на який із нетерпінням чекали шанувальники літератури нашої області, був презентований у Конгрес-центрі СумДУ

П’ятий том серії «Сумщина. Велика спадщина» під назвою «Проза (від ХХ ст.)», на який із нетерпінням чекали шанувальники літератури нашої області, був презентований у Конгрес-центрі СумДУП’ятий том серії «Сумщина. Велика спадщина» під назвою «Проза (від ХХ ст.)», на який із нетерпінням чекали шанувальники літератури нашої області, був презентований у Конгрес-центрі СумДУ

«Завдяки таким книжкам пам’ять про славетних сумчан буде увіковічена в історії нашої держави, – говорив під час презентації голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Серед регіонів України ми єдині маємо такий масштабний творчий доробок, виданий за кошти обласного бюджету. Сподіваюсь, що і на наступні роки депутати підтримають наші книжкові ініціативи та амбітні плани. Попри всі фінансові труднощі, епідемію коронавірусу, давайте не сходити з такого темпу».

Як повідомив Дмитро Живицький, наприкінці 2017 року Сумська облдержадміністрація мала амбітні плани щодо підтримки місцевого книговидання. Тоді разом із групою ініціативних і творчих людей був започаткований унікальний проєкт, що не мав аналогів в Україні. Цей проєкт об’єднав усі місцеві творчі спілки і зробив потужну промоцію Сумщини, її мистецтва, краєзнавства, архітектури, поезії та прози через серію книг.

«Сумщина зробила унікальний подарунок до 30-ї річниці Незалежності України. Переконаний, що жодна область не має подібного. Ми провели величезну роботу, перевернули «брили» історичної, додаткової та художньої літератури, відібрали з кращих зразків української національної літератури найкращі, бо ці книги видані на століття», – відмітив один із авторів та упорядників книги, письменник Олександр Вертіль.

Відомий на Сумщині літературознавець, педагог і краєзнавець Юрій П’ятаченко, також упорядник книги, повідомив, що у томах «Поезія», «Проза (до ХХ ст.) і «Проза (від ХХ ст.)» представлені 150 авторів, вміщено універсальний, унікальний український дух.

«Ми є своєрідним акумулятором нового поступу України в ХХІ сторіччі», – зауважив Юрій П’ятаченко.

Обидва упорядники, звертаючись до читача, націлюють його на шлях творчих відкриттів і пізнання рідного красного письменства.

Голова постійної комісії Сумської обласної ради з питань бюджету Олег МЕДУНИЦЯ наголосив: «Поява книги «Проза (від ХХ ст.)» та подальша реалізація цього літературно-мистецького проєкту є дуже важливою. Коли з’являються такі книги, це доводить нашу причетність до української держави, української нації у світовому сенсі. Багато українців творили і за межами своєї держави та визнані далеко за кордоном. Це питання ідентифікації наступних поколінь українців, які народяться на Сумщині та будуть її розвивати і об’єднувати у майбутньому».

Модератор проєкту, журналіст і письменник Євген Положій зазначив: «Я дуже задоволений виданням п’ятої книги проєкту «Сумщина. Велика спадщина». Власне кожна з цих виданих книг має своє особливе обличчя. «Образотворче мистецтво» представляє Давид Бурлюк, «Поезію» – Олександр Олесь, «Краєзнавство» – Пантелеймон Куліш, «Прозу (до ХХ ст.)» – Микола Хвильовий, «Прозу (від ХХ ст.)» – Іван Багряний. Це постаті світової ваги, але це наші земляки. Ми вирішили об’єднати всіх в один проєкт. Щоб читачі побачили, що у нас на Сумщині неймовірно потужні історія, література, краєзнавство, величезна культурна спадщина».

Усі книги з проєкту – «Образотворче мистецтво», «Поезія», «Краєзнавство», «Проза (до ХХ ст.) і «Проза (від ХХ ст.)» – вийшли друком у сумському видавництві «Університетська книга».

У ході дискусії в учасників та гостей презентації виникало багато ідей щодо розвитку книговидання на Сумщині. Зокрема, говорили про необхідність збільшення тиражу книг цього проєкту «Сумщина. Велика спадщина», організацію туру місцевих письменників громадами області. Озвучували пропозиції щодо видання книги про видатних людей сучасності і, навіть, говорили про необхідність створення у рамках проєкту книгі «Сумщина. Велика спадщина дітям».

Довідково. Літературно-мистецький проєкт «Сумщина. Велика спадщина» було започатковано за ініціативи Сумської облдержадміністрації та місцевих творчих спілок у 2018 році. Мета проєкту – у книгах високої поліграфічної якості зібрати найкращі здобутки митців-уродженців області або митців, які тривалий час працювали на Сумщині та прославили сумський край, від найдавніших часів до сьогодення. Проект щороку фінансується з обласного бюджету.

Першу книгу проєкту під назвою «Образотворче мистецтво» було випущено у 2018 році. Наступного 2019 року, світ побачила друга книга «Поезія» та третя – «Краєзнавство». У 2020 році надруковано четверту книгу проекту «Сумщина. Велика спадщина» під назвою «Проза (до ХХ ст)». І в цьому році презентовано вже 5 том проєкту під назвою «Проза (від ХХ ст)».

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: