Завантаження ...

На базі СумДУ проводяться іспити на рівень володіння українською мовою

На базі СумДУ проводяться іспити на рівень володіння українською мовою фото

Сумський державний університет – у числі спеціально уповноважених державою установ, на базі яких проводяться іспити на визначення рівня володіння українською мовою.Сумський державний університет – у числі спеціально уповноважених державою установ, на базі яких проводяться іспити на визначення рівня володіння українською мовою.

З 16 липня 2021 року набрали чинності частини друга та третя статей 7 та 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якими особи, які претендують на зайняття вакантних посад державної служби, інші особи, визначені Законом, які зобов’язані володіти українською мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, повинні мати державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Іспити, що проводяться онлайн, у межах своїх повноважень організовує Національна комісія зі стандартів державної мови. Усім, хто бажає отримати державний сертифікат, для проходження іспиту потрібно зареєструватися на сайті Нацкомісії. Реєстрація включає і вибір учасником місця складання іспиту.

Обрати Сумський державний університет місцем проходження іспиту можуть не лише жителі області, але й інших регіонів.

Тут створені усі необхідні умови для зручного і безпечного складання іспиту. Пункт, де він проводиться, обладнаний робочими місцями з комп’ютерами, що підключені до Інтернету, якісними вебкамерами та мікрофонами. Інструктори, задіяні в організації та проведенні процедури оцінювання, пройшли відповідні онлайн-навчання. Протягом серпня іспити проводяться з понеділка по п’ятницю тричі на день. За одну сесію СумДУ може одночасно прийняти 17 осіб.

Перед початком іспиту для учасників проводиться інструктаж. Далі вони упродовж півгодини виконують письмові та усні завдання. Результати оцінювання розміщуються в особистих кабінетах учасників через два тижні.

Оцінюється рівень володіння державною мовою за європейською шкалою: А1, А2, B1, B2, C1 та C2, де А1 – елементарний рівень і С2 – рівень носія мови.

Станом на 18 серпня свій рівень знань державної мови на базі СумДУ перевірили понад 200 учасників.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: