Завантаження ...

У Сумах відбулася традиційна серпнева конференція освітян

У Сумах відбулася традиційна серпнева конференція освітян фото

У МЦ «Романтика» відбулася щорічна традиційна конференція «Освіта: 30 років змін». Участь у ній взяли заступник міського голови Станіслав Поляков, народний депутат України Тетяна СкрипкаУ МЦ «Романтика» відбулася щорічна традиційна конференція «Освіта: 30 років змін».

Участь у ній взяли заступник міського голови Станіслав Поляков, народний депутат України Тетяна Скрипка, начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко та працівники галузі.

Перед початком конференції усі охочі мали можливість оглянути виставку «Сучасні освітні реалії та пріоритети», де були представлені кращі навчальні та виховні практики.

Як зазначив заступник міського голови, освітня галузь Сумської міської територіальної громади стає якіснішою, більш інноваційною, безпечнішою: «Наша з вами, освітяни, ефективна взаємодія сприятиме створенню безпечного, комфортного, сучасного освітнього середовища у закладах освіти та реалізації права мешканців нашої громади на отримання якісних освітніх послуг. Ми всі пам’ятаємо минулорічні виклики – пандемія, дистанційне навчання, корегування планів. Але нам удалося спільними зусиллями все організувати таким чином, щоб виховний і навчальний процес був неперервним. Я дякую вам за це, дорогі освітяни, адже це, в першу чергу, ваша особиста заслуга. Бо ви активні, творчі, відповідальні та щирі, такі, що стають наставниками і прикладами для наслідування підростаючому поколінню».

Антоніна Данильченко під час свого виступу зосередила увагу присутніх на основних пріоритетах галузі, які визначені у Комплексній програмі Сумської міської територіальної громади «Освіта» на 2019-2021 роки», реалізацію якої спрямовано на системний динамічний розвиток усіх навчально-виховних закладів.

Як повідомила посадовець, дошкілля – це обов’язкова первинна складова системи безперервної освіти, тому необхідно працювати у напрямку збільшення місць у закладах. Саме тому вже завершується будівництво дитячого садка у 12-му мікрорайоні на 160 дітей (30 дітей ясельного віку, 130 – дошкільного). Проєктом передбачені рішення щодо доступності маломобільних груп населення до будівлі закладу (ліфт, пандуси, сходи з відповідними поручнями, санвузли).

Окрім того, у школах розпочато впровадження здорового харчування. Урізноманітнено звичні сніданки та обіди для учнів практично у всіх школах. За рахунок бюджетних коштів харчуються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях; діти-інваліди; діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; діти із числа внутрішньо переміщених осіб; учні з особливими потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах; діти, батьки яких є захисниками України, добровольцями-захисниками України або загиблими (померлими) захисниками України; діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території інших держав. Ці категорії дітей забезпечені гарячим харчуванням на 100 %.

У роботі харчоблоків закладів освіти використовується сучасне технологічне обладнання. Для закладів придбано нове кухонне обладнання, посуд, меблі.

Також, у червні поточного року на території Сумської громади працювали 28 таборів із денним перебуванням при закладах загальної середньої освіти. Загалом оздоровилося 2011 дітей. У позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, за кошти міського бюджету, оздоровлено 597 учнів пільгових категорій на загальну суму 4 млн 734 тис. грн.

Велика увага міської влада приділяється і заходам з енергозбереження. У рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми» здійснено термомодернізацію старшого корпусу школи №7, проводиться повна термомодернізація школи №9, замінено освітлення у школі №20. Триває реалізація проєкту «Підвищення енергоефективності в дошкільних навчальних закладах», в рамках якого буде здійснено термомодернізацію у восьми садочках.

За останні два роки сучасну систему автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення людей про пожежу та передавання тривожних сповіщень встановлено в 11 школах громади, та в одному з корпусів класичної гімназії. У поточному році планується встановити дану систему ще у десяти закладах освіти на території Сумської громади.

У ході конференції Почесними грамотами та грамотами міського голови заступником очільника Сум Станіславом Поляковим були відзначені працівники освіти за вагомі здобутки у своїй галузі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: