Поліцейські застерігають громадян по небезпеку отруєння грибами

Наразі у грибників – гаряча пора, адже погодні умови сприяють активному росту грибів. Але, на жаль, вживання грибів завжди пов’язане із ризиком, для життя та здоров’я.

Наразі у грибників – гаряча пора, адже погодні умови сприяють активному росту грибів. Але, на жаль, вживання грибів завжди пов’язане із ризиком, для життя та здоров’я.Наразі у грибників – гаряча пора, адже погодні умови сприяють активному росту грибів. Але, на жаль, вживання грибів завжди пов’язане із ризиком, для життя та здоров’я. Так, за минулі дні троє дітей потрапили до лікарні, отруївшись грибами.

В Сумах, скуштувавши страву із грибами, до лікарні потрапила 5-річна дівчинка. А от у Шосткинському районі від отруєння грибами постраждали двоє братів, 7-ми та 11-ти років. Хлопці, повертаючись зі школи, назбирали невідомих грибів, приготувати та з’їли їх. Після чого з харчовим отруєнням потрапили до лікарні. Наразі діти знаходяться під наглядом лікарів, їх стан задовільний.

Тож аби запобігти отруєнням дикорослими грибами, поліцейські нагадують мешканцям області основні правила збирання і споживання грибів:

 • Не купуйте дикорослих грибів на стихійних ринках, адже невідомо, де і коли вони були зібрані.
 • Збирайте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.
 • Не збирайте гриби в парках, скверах, у дворах, поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях. Гриби вбирають в себе всі шкідливі речовини, в тому числі й важкі метали — ртуть, свинець та інші.
 • Не збирайте грибів з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих.
 • Не збирайте гриби у посушливу погоду: в цей час гриб пересихає і збільшує концентрацію токсинів.
 • Не куштуйте сирі гриби на смак.
 • Ніколи не застосовуйте „домашніх” методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
 • Чистити, мити та готувати гриби слід в день їх збирання. Перед готуванням страви уважно перевірте зібрані гриби, насамперед ті, які збирали діти. Усі сумнівні – викидайте.
 • Завжди варіть гриби перед смаженням чи іншим готуванням. Відібрані гриби відварюйте кілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.
 • Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
 • Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
 • Не допускайте вживання грибних страв дітьми, літніми громадянами, вагітними та жінками, котрі годують грудьми.
 • Розкажіть дітям про небезпеку, яку в собі містять дикорослі гриби.

Ознаки отруєння можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом кількох днів. Якщо після споживання грибів ви спостерігаєте у себе або своїх близьких симптоми отруєння – негайно викликайте "швидку допомогу". Не викидайте залишки грибів – їхній аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: