Завантаження ...

На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 181 застарілий боєприпас

На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 181 застарілий боєприпас фото

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) знешкоджено 132 мінометних міни (82, 50-мм), 29 артилерійських снарядів (122, 76, 45-мм), 2 ручних гранати (Ф-1), 18 вибухників часів Другої світової війни.

Вибухонебезпечні предмети були знайдені у Роменському, Охтирському, Конотопському районах, містах Суми та Охтирка, на території Лебединській ОТГ.

Найбільше боєприпасів - 114 мінометних мін, 26 артснарядів та 18 вибухників було вилучено та знищено на Роменщині, де у лісі поблизу с. Перекопівка піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять планові роботи з очищення території від вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Загалом, з початку року на Сумщині вже зафіксовано 281 випадок виявлення застарілих боєприпасів.

Рятувальники наголошують, що вибухонебезпечні або схожі на них предмети вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба відійти на безпечну відстань – не менше 100 метрів, та негайно повідомити про небезпечну знахідку до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: