Завантаження ...

На Сумщині відзначили 80-ті роковини великої трагедії Бабиного Яру

На Сумщині відзначили 80-ті роковини великої трагедії Бабиного Яру фото

Участь у вшануванні 80-тих роковин розстрілів в урочищі Бабин Яр та покладанні квітів до обеліска жертвам єврейського народу, розстріляних у роки Другої світової війни на території області, взяв перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Савченко

Перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що лише за два дні у вересні 1941 року розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни. Бабин Яр є символом Голокосту в Україні.

«Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася живою. Вічна пам'ять і наші молитви за кожну невинно страчену душу», – сказав Тарас Савченко.

Також перший заступник голови облдержадміністрації повідомив, що на Сумщині були свої урочища смерті. В Сумах, Ромнах, Глухові, Конотопі є місця, куди і сьогодні жителі приходять із особливим трепетом, адже знають, що там поховані невинні жертви масових розстрілів: жінки, діти, літні люди – усі ті, чия кров 80 років тому окропила і нашу рідну землю.

Тарас Савченко підкреслив, що такі трагедії, як масові розстріли у Бабиному Яру та багатьох інших місцях України, Білорусії, інших країн, не мають права на повторення у наш час. 

Вшанував пам’ять жертв Бабиного Яру і головний рабин Сумщини Ехіел Левітанські. Він помолився за кожного закатованого і теж наголосив на неприпустимості таких трагедій у майбутньому.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: