Завантаження ...

У вересні Сумський рибоохоронний патруль викрив 55 порушень

У вересні Сумський рибоохоронний патруль викрив 55 порушень  фото

У вересні 2021 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено сім рибоохоронних рейдів та викрито 55 порушень природоохоронного законодавства, з яких 20 – грубих. Також складено дев’ять протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та три - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів).

Оформлено 23 акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 53 од. заборонених знарядь лову.

«Збитки, завдані рибному господарству, за даний період склали 17 391 грн. На порушників накладено 10 455 грн штрафів. Під час проведених заходів державні інспектори вилучили у порушників 79 од. заборонених знарядь лову (64 сітки, загальною довжиною 2,3 км і 15 од. інших знарядь лову) та 105,2 кг водних біоресурсів. Передано до судів 23 справи для притягнення до адміністративної відповідальності», - повідомив керівник Сумського рибоохоронного патруля Олександр НЕПОЧАТОВ.

Для прикладу: першого вересня 2021 року Сумський рибоохоронний патруль викрив порушення Правил рибальства. Інцидент стався на озері с. Чапліївка Шосткинського району Сумської області. Рибалка займався добуванням риби забороненими знаряддями лову – двома сітками. У такий спосіб виловив: плітка - 26 екз., щука – 4 екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала 5 кг. Збитки завдані рибному господарству склали 3 570 грн.

Другого вересня держінспектори викрили грубе порушення Правил любительського рибальства на водному об’єкті в с. Великий Бобрик Сумського (колишнього Краснопільського) району. Громадянин добував водні біоресурси за допомогою заборонених знарядь – чотирма сітками та виловив 118 екз. карася сріблястого і 18 екз. коропа, загальною вагою 26 кг. Завдано збитків у розмірі 7 514 грн.

Третього вересня зафіксовано порушення Правил рибальства на р. Сироватка біля с. Залізняк Сумського району. Троє родичів добували рибу забороненими знаряддями – двома «павуками». У такий варварській спосіб добули : окунь – 10 екз., карась сріблястий – 3 екз. та судак – 1 екз. Сума збитку склала 731 грн. Стосовно цього порушення 16 вересня Сумський районний суд виніс постанови про накладання адміністративного стягнення по 340 грн з кожного порушника з конфіскацією вищевказаних знарядь лову. Крім того, кожен громадянин сплатить судовий збір в розмірі 454 грн.

Сьомого вересня на водоймі в с. Новоандріївка Сумського району держрибінспектори виявили громадянина, який за допомогою «драги» добув 1 кг мотиля. Сума збитку склала 510 грн.

Вночі 17 вересня задокументовано грубе порушення Правил рибальства. Так, близько другої години на водоймі поблизу с. Шевченкове Великописарівської селищної громади Охтирського району виявлено громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів на дерев’яному човні за допомогою заборонених знарядь лову – двох сіток, загальною довжиною 200 м. У такий спосіб йому вдалося впіймати близько 36 кг риби: карась сріблястий – 186 екз., окунь – 3 екз. Збитки, завдані рибному господарству, складають 3 213 гривень.

На порушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

Також зафіксовано 9 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів з перевищенням дозволеної кількості гачків на одну особу. На порушників накладено штрафів на суму 765 грн.

За постановами судів на громадян, які порушили природоохоронне законодавство, накладено 9 690 тис. грн штрафів.

Оформлено 23 акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 53 од. заборонених знарядь: 46 сіток, загальною довжиною 1,4 км, три «раколовки», три «екрани» та «ятір». У водне середовище випущено більше 14 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринку міста Шостка та Лебедин виявлено три випадки незаконного продажу 10 кг водних біоресурсів. На продавців оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог Правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Сумський рибоохоронний патруль

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: