Завантаження ...

Інноваційні ліки прямої дії на коронавірус вже в Сумській області

Інноваційні ліки прямої дії на коронавірус вже в Сумській області фото

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко під час брифінгущодо ситуації з СОVID-19 на Сумщині та проведення вакцинації в області

За словами начальника управління охорони здоров’я, противірусні ліки Бамланівімабу (Bamlanivimab) та Етесевімабу (Etesevimab) доставлені в Сумську область в п’ятницю в другій половині дня та відвантажені на склад Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

«Буквально сьогодні Міністерством охорони здоров’я було визначено, що ці ліки будуть використовуватися на вторинному рівні, тобто в закладах, які спеціалізуються на лікуванні ковідних пацієнтів», – зазначив Сергій Бутенко.

Довідково. Ліки були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Останні домовленості щодо отримання цієї допомоги були узгоджені під час візиту Президента України Володимира Зеленського та Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до США.

Direct Relief (Каліфорнія, США) – громадська неприбуткова, неконфесійна та неполітична організація, діяльність якої спрямована на надання медичних товарів та послуг для покращення медичної допомоги, якості життя та відновлення людської гідності у Сполучених Штатах та за їх межами.

Також Наказом МОЗ від 20.09.2021 № 1979 оновлено протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачено можливість використання лікарських засобів Bamlanivimab та Etesevimab. Тепер лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби.

Механізм їх дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 в клітини людини, що нейтралізує дію вірусу та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню COVID-19. Діють ці ліки безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потраплянню в лікарню.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: