Завантаження ...

У Сумах презентували виставку, присвячену Дню художника

У Сумах презентували виставку, присвячену Дню художника фото

З нагоди професійного свята художників, а також на підтвердження звання зразкового колективу майстерні «Художня кераміка», «Художнє ткацтво та текстиль» Сумського палацу дітей та юнацтва презентували звітну виставку.

Експозиція з більше 60-ти роботами вихованців цих колективів була урочисто відкрита в галереї Палацу 6 жовтня.

За словами завідуючої відділом декоративно-прикладної творчості Анастасії Федорової, зразковий художній колектив «Майстерня художнього ткацтва» працює в Сумському палаці дітей та юнацтва вже 37 років. За цей час в майстерні змінилися кілька керівників, кожен з яких вніс своє педагогічне та творче бачення щодо роботи колективу.

Із 2017 року майстерня розширила свої творчі горизонти. У вихованців з’явилася можливість оволодіти таким видом декоративно-ужиткового мистецтва, як вибійка. А також можливість опанувати батик – нову для вихованців техніку розпису по тканині.  Згодом додалися валяння, текстильна аплікація, м’яка іграшка.  Разом зі зміною напрямів творчої діяльності, змінилася і назва. Замість «Майстерня художнього ткацтва» – «Художнє ткацтво та текстиль».

На відкритті виставки були присутні вихованці і керівники гуртків. За словами керівника зразкового колективу Майстерня «Художнє ткацтво та текстиль» Юлії Мірошніченко, майстерня цілком спроможна зацікавити дітей традиційними і сучасними напрямами. Вона дає можливість експериментувати та поєднувати різні техніки декоративно-ужиткового мистецтва між собою.

Результатами такої творчості є перемоги вихованців в Міжнародному мистецькому проєкті «Art Axis», Міжнароднному конкурсі «Сузір’я – Gold Europe», Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Слобожанська осінь», Всеукраїнському конкурсі-виставці декоративно-прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки» тощо.

Цікавим виявився факт, що Майстерня «Художня кераміка» захищає звання зразкового колективу вже втретє.  Колектив відвідує більше 60-ти вихованців початкового, основного та вищого рівнів.  Велика увага та піклування приділяється дітям з особливими освітніми потребами. Інклюзивна група з’явилась три роки тому. Тоді вихованці групи зовсім не мали навичок ліплення, а сьогодні вже приймають участь в конкурсах та виставках.

Щодо діяльності майстерні «Художня кераміка», її керівник Марина Базіна, сказала наступне: «Головним завданням колективу є відродження та розвиток українського гончарства. В експозиції ви можете бачити глиняний (полив’яний та теракотовий) посуд Слобожанщини: глечики, миски, полумиски, ази, гладущики, зливники, чавунці та інше. Багато уваги у процесі навчання приділяється українській народній іграшці та її декоруванню. Вихованці початкового рівня оволодівають найпростішими навичками ліплення, виготовляють посуд методом катання кульок та ковбасок, ліплять вироби з цілого шматка глини, комбінують техніки. Робота з глиною сприяє розвитку фантазії та уяви. Тому на виставці представлена велика кількість фантастичних тварин. Деякі з них були високо оцінені й посіли призові місця у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах: «Просто небилиці», «Етюдний вернісаж», «Симфонія кольорів» та інших»

Вихованці майстерень не тільки презентували готові творчі роботи, але й продемонстрували захоплюючий  процес створення виробів з кераміки, ткацтва та валяння з вовни.

Триватиме виставка до 1 березня наступного року, вхід вільний з дотриманням карантинних обмежень.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: