У Сумах на 18% збільшилась кількість активних хворих на COVID-19

Епідеміологічна ситуація у Сумах залишається напруженою, – загальна кількість первинних хворих протягом останнього тижня дещо зменшилася, проте на 18% збільшилась кількість активних хворих.

Епідеміологічна ситуація у Сумах залишається напруженою, – загальна кількість первинних хворих протягом останнього тижня дещо зменшилася, проте на 18% збільшилась кількість активних хворих.

За інформацією управління охорони здоров'я, яку озвучили під час щопонеділкової апаратної наради при міському голові Олександрові Лисенку, за клінічним перебігом спостерігався досить великий відсоток важких пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, тож минулого тижня було додатково розгорнуто ще 15 ліжок у КНП «Клінічна лікарня № 5», які були заповнені менше ніж за добу.

За словами головного спеціаліста управління Наталії Кіпенко, протягом останнього тижня у Сумах середня кількість виявлених нових випадків становила 378, а антирекорд за увесь час пандемії зареєстрований у п’ятницю, 29 жовтня, – 588 нових інфікованих.

«За минулу добу у місті виявлено 274 випадків захворювання на коронавірус, одужало 111 пацієнтів, один пацієнт помер. Продовжують хворіти 6489 мешканців міста. Для запобігання стрімкого розповсюдження COVID-19 необхідно відповідально дотримуватися правил безпеки. Одягати правильно маски у громадських місцях, тримати соціальну дистанцію. Але найефективнішим фактором впливу на поліпшення ситуації з захворюваності на коронавірусну інфекцію залишається вакцинація», – наголосила Наталія Кіпенко.

Вона повідомила, що минулими вихідними у Сумах працювали Центри масової вакцинації від СOVID-19 у ТРЦ «Київ», ТРЦ «Мануфактура», та у трьох амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Аби забезпечити доступ до вакцинації усіх охочих протягом тижня було організовано роботу Центру вакцинації у ТЦ «Епіцентр», також у суботу та неділю вакцинація проводилася у МЦ «Романтика».

Загалом протягом вихідних днів щеплено 1315 містян, а протягом минулого тижня – 18620 осіб.

«У місті проведено 224158 щеплень, вакциновано 124466 осіб, або майже 59% від дорослого населення, – повідомила Наталія Кіпенко. – Першу дозу отримали 33393 мешканця міста, повністю завершили вакцинацію – 90342 особи».

Олександр Лисенко акцентував увагу на продовженні інформаційно-роз'яснювальної роботи серед містян щодо необхідності проведення вакцинації.

«Цими вихідними люди, які проти щеплення проводили у місті акцію, я поважаю кожного і не ділю людей на невакцинованих і на вакцинованих. Але вважаю неправильним, що перші перешкоджають тим, хто вже зробив свій вибір щепитись. У нас є майдан Незалежності і, шановні активісти, будь-ласка, висловлюйте свою позицію тут, і не перешкоджайте медикам робити свою роботу і тим, людям які вирішили вакцинуватись. Ситуація складна, і ми повинні бути свідомими громадянами», – сказав міський голова.

Щодо ситуації з кількістю хворих на коронавірус, які перебувають у лікарнях міста, Наталія Кіпенко повідомила, наразі це 489 дорослих та 57 дітей.

У КНП «Клінічна лікарня № 5» перебуває на лікуванні 281 хворий, на кисневій терапії – 215 пацієнтів, 12 – у відділенні інтенсивної терапії, у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – 98 хворих, у відділенні інтенсивної терапії – шість пацієнтів, у КНП «Клінічна лікарня № 4» – 47 хворих, у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» – 52 хворих, з них на ліжках інтенсивної терапії – вісім осіб. У КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» 40 дітей з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби, 17 пацієнтів з підозрою, і у відділенні інтенсивної терапії п'ять пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

Для дорослих залишаються 24 вільних місця, з них 19 забезпечені киснем, для дітей є вільними 78 ліжок, усі забезпечені киснем.

З тим, аби швидше подолати COVID-19 і перервати ланцюг захворювання серед містян, очільник громади наголосив на продовженні контролю за дотриманням протиепідемічних вимог та активному проведенні кампанії з вакцинації мешканців міста.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: