Завантаження ...

Питання забруднення повітря у Сумах має вирішуватися

Питання забруднення повітря у Сумах має вирішуватися фото

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький під час апаратної наради повідомив, що до облдержадміністрації надходять численні звернення щодо забруднення повітря в м. Суми. Це питання не вирішується роками, відповідальних немає, а люди продовжують потерпати від смороду

 

«Надходять звернення від жителів Хіммістечка, 9-го та 12-го мікрорайонів, центру Сум. Ситуація досить складна. Забруднення повітря люди пов’язують і з діяльністю ПАТ «Сумихімпром», і зі спалюванням відходів та опалого листя тощо. Необхідно знаходити відповідальних і усувати цю проблему», – зазначив Дмитро Живицький.

 

Як повідомила виконуючий обов’язки директора Департаменту захисту довкілля та енергетики Ірина Кашпур, на сьогодні в області ще не запроваджено повноцінну систему моніторингу атмосферного повітря, яка б в режимі реального часу фіксувала та передавала дані щодо стану забруднення повітря. І саме звернення громадян є хоча й суб’єктивним, але індикатором стану цієї проблеми.

 

«Протягом року до облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Сумській області та Сумської міської ради надійшло 171 звернення, 85 із них стосувалось забруднення повітря в м. Суми. Найбільше звернень з цього питання було у серпні. Крім того, шквал обурення від громадян можна було спостерігати в соціальних мережах. Забруднення повітря люди пов’язують із діяльністю ПАТ «Сумихімпром», – розповіла Ірина Кашпур. – Справа в тому, що спостереження за забрудненням атмосферного повітря Сумським обласним центром з гідрометеорології проводиться у певні години, а на вихідних і святкових днях не проводиться взагалі. І суб’єкти господарювання знають про це, тому можуть здійснювати викиди тоді, коли моніторинг не проводиться».

 

Дмитро Живицький наголосив, що необхідно розробити чіткий план заходів щодо постійного моніторингу стану забруднення атмосферного повітря.

 

«Будемо вносити зміни в обласну програму і виділяти співфінансування з обласного бюджету на поліпшення моніторингу, але основну частину роботи мають робити органи місцевого самоврядування. Вони мають піднімати ці питання і їх вирішувати, а не ми, – наголосив голова облдержадміністрації. – Адже в місті три-чотири місяці неможливо відкрити вікно, а міська влада нічого не робить. Питання щодо теплопостачання, забруднення повітря, водопостачання у місті Суми чомусь має вирішувати обласна державна адміністрація».

 

Було названо під час апаратної наради й інші ймовірні забруднювачі повітря.

Так, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Олександр УВАРОВ розповів, що на земельній ділянці, яка знаходяться напроти будинку по вул. Героїв Крут, 60/4 і межує з будівельним майданчиком ТОВ «Топаз», виявлені звалища відходів різноманітного походження, які можуть бути ймовірним джерелом неприємного запаху, що створює дискомфорт для місцевих жителів. На сьогодні питання ліквідації несанкціонованих звалищ відходів не вирішено.

Крім того, протягом липня – серпня на КП «Паркінг» Сумської міської ради, тобто «зеленому полігоні», Головним управлінням ДСНС у Сумській області  було ліквідовано 8 пожеж, у вересні 2 та у жовтні 1 пожежу.  Зокрема, по «зеленому полігону» навіть були особи притягнені до відповідальності. Але розмір штрафу – 1700 грн.

Заслухавши представників Державної екологічної інспекції у Сумській області, Дмитро Живицький наголосив, що його дивує, що ні влада міста Суми, ні екологи не можуть навіть встановити джерела забруднення повітря, не те, що вирішити питання.

 

«У нас все добре, відповідальних немає, але людям в місті дихати нічим», – констатував Дмитро Живицький.

 

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: