Завантаження ...

У Сумах триває будівництво нової черги полігону для складування ТПВ

У Сумах триває будівництво нової черги полігону для складування ТПВ фото

Міський голова Олександр Лисенко провів виїзну нараду щодо ходу будівництва нової черги полігону для складування твердих побутових відходів, яке розпочали влітку поточного року.

Загальна вартість робіт за проєктом – 80 млн грн. Він реалізовується за рахунок коштів громади та Державного фонду регіонального розвитку.

Як повідомив Віталій Шилов, управління капітального будівництва та дорожнього господарства є замовником виконання робіт за цим об’єктом. Із бюджету громади цьогоріч було виділено 28 млн грн, а з державного – 10 млн грн. Проєкт розрахований на два роки – будівництво ведеться згідно з графіком. Готовність робіт – близько 80%, тобто із чотирьох секторів – три готові повністю, а по одному – триває виконання робіт (зроблено близько 70%).

Заступник міського голови Микола Войтенко сказав, що цей проєкт є і важливим, і унікальним: «Сумський полігон – один із найкращих в Україні, єдиний сертифікований. Інші – так звані звалища. Ми будуємо нову чергу, щоб із наступного року запустити завезення сюди побутових відходів. І громада протягом 7–10 років матиме спеціалізоване місце, куди вивозити ці відходи».

Він також додав, що при налагодженні ситуації з сортуванням будівельних відходів – можна збільшити термін експлуатації полігону ще приблизно на п’ять років. Також розглядаються можливості закупки нової техніки для комунального підприємства, яке займається обслуговуванням цього об’єкта.

Олександр Лисенко сказав, що цей проєкт є важливою складовою стратегічного розвитку сумської громади: «Ми будемо планувати навесні наступного року закінчувати цей об’єкт. Важливо мати цей сертифікований полігон – бо це й екологія, і техногенна безпека, і стабільність отримання відповідних послуг по захороненню ТПВ, по прибиранню в місті, благоустрою, наведенню порядку. Це єдиний сертифікований полігон у нашій області, для нас важливо, щоб і місто було чистим та охайним, і ми мали законні підстави користуватися полігоном. Адже була проблема – нам удалося її вирішити, продовживши термін експлуатації попередньої черги завдяки реконструкції. Вона наразі продовжується».

І додав, що все робиться згідно зі стандартами, які вимагаються для таких проєктів: це і бінтомат, який допомагає зберігати екологію, це і глиняний замок, відповідні нахили, водовідведення, відведення фільтрату, який у майбутньому накопичуватиметься.

Перед тим, як здавати в експлуатацію наступну чергу полігону, будуть отримані висновки відповідних органів і комісій.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: