Завантаження ...

Чим дихали сум’яни в листопаді: багато пилу, діоксиду азоту і формальдегіду

Чим дихали сум’яни в листопаді: багато пилу, діоксиду азоту і формальдегіду фото

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в листопаді.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду здійснювали щоденно на трьох стаціонарних постах (ПСЗ).
У листопаді відібрали та проаналізували 1337 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу у 2 рази, діоксиду азоту – в 1,5 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначалися, були нижче санітарних норм.

У листопаді на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК (гранично допустимі концентрації) у 2,5 раза, діоксиду азоту – в 1,9 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,6 раза, діоксиду азоту – в 1,3 раза, а на ПСЗ № 4 (вул. Харківська) по пилу – в 1,9 раза та діоксиду азоту – в 1,3 раза.

Протягом місяця на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) зафіксували п’ять випадків перевищення максимально разової концентрації по пилу та один випадок – по оксиду вуглецю. На інших двох ПСЗ перевищень не фіксували.

У порівнянні з жовтнем забруднення атмосферного повітря міста діоксидом сірки збільшилося, пилом, оксидом вуглецю, діоксидом азоту, оксидом азоту– зменшилося, аміаком, формальдегілом – залишилося на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в листопаді не було.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у листопаді по місту складав 11 – 13 мкР/год і не перевищував допустимих значень.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: