Завантаження ...

Купання на Водохреща: топ-5 порад від сумського лікаря-терапевта

Купання на Водохреща: топ-5 порад від сумського лікаря-терапевта фото

Плануєте 19 січня пірнути в ополонку? Зважте на поради та застереження сумського лікаря-терапевта Наталії Дмитренко та подбайте про те, щоб «хрещенське занурення» було безпечним та корисним.

Сімейний лікар, лікар-кардіолог зі стажем роботи 8 років Наталія Дмитренко каже категоричне НІ, якщо…

Як би героїчно ви не були налаштовані на цілюще занурення в холодну воду, пам’ятайте про важливі протипоказання! Пірнати в ополонку категорично заборонено:

  • при бронхіальній астмі;
  • при хронічному обструктивному захворюванню легень;
  • при гіпертонії та ішемічній хворобі серця;
  • при неврологічних розладах;
  • при запальних процесах.

Як пірнути і не застудитися?

Порада 1. Загартовуйтеся заздалегідь!

Для організму буде легше перенести стрес занурення в крижану воду, якщо його поступово до цього готувати. Найкращий метод – контрастний душ. Краще це робити системно, день за днем, місяць за місяцем, або хоча б за кілька днів до запланованого пірнання в ополонку.

Порада 2. Перед купанням – активна зарядка!

Заходити у воду треба розігрітим – зробіть зарядку, пострибайте, виконайте дихальні вправи, а вже після цього поступово занурюватися.

Порада 3. Тривалість занурення – 10-15 секунд

Перебування у воді більше 1 хв спричинить загальне переохолодження!

Порада 4. Не пірнайте з головою!

Найоптимальніше занурюватися по шию, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не стрибайте в ополонку вперед головою, це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду.

Порада 5. Після купання – сухий одяг і теплий чай

Після виходу з води відразу треба обтертися сухим рушником і одягнутися в теплий одяг. Не піддавайтеся ейфорії, коли через сплеск гормонів виникає відчуття жару. Насправді це судинна реакція, яка зазвичай призводить до ще більшої втрати тепла.

Спиртне призводить до розширення судин та зростання гормонів стресу, а також може підняти тиск – це все розбалансовує терморегуляцію. Після занурення краще пити теплі напої!

Бережіть себе та будьте здорові!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: