Олександр Нестеренко йде з посади командувача ОТУ "Суми"

Командувач оперативно-тактичного угруповання "Суми" генерал-майор Олександр Нестеренко йде з займаної посади.

Командувач оперативно-тактичного угруповання "Суми" генерал-майор Олександр Нестеренко йде з займаної посади.

Цю інформацію Суспільному підтвердив Дмитро Живицький 25 січня.

Командувачем оперативно-тактичного угруповання "Суми" Олександр Нестеренко став у квітні 2022 року. До цього з липня 2019-го він був командиром ОК "Схід".

Як повідомив сам генерал-майор Олександр Нестеренко на своїй сторінці у фейсбуці:

“Повномасштабне вторгнення я зустрів у місті Києві, спочатку війни обороняв столицю, потім брав участь у бойових діях на Сумщині та звільненні окупованої території Харківщини, але весь час хотів якнайшвидше повернутися на рідну Сумщину, для зміцнення обороноздатності рідного краю, в якому народився, отримав освіту та розпочав свій військовий шлях.

За 9 місяців командування оперативно-тактичним угрупованням «Суми» було багато викликів, навчання, бойового злагодження, заміна батальйонів та вирішення питання їхнього забезпечення, лікування військовослужбовців та, на жаль, прощання з загиблими, і все ж таки утримання стабільної та контрольованої ситуації на прикордонні з ворогом.

Спільно з військовою адміністрацією, керівництвом міст та громад реалізовано комплекс заходів, побудовано лінію оборони області, яка нарощюється й укріплюється щодня для стійкості оборони та комфорту наших військових.

За цей період було проведено комплекс тактико-спеціальних, командно-штабних навчань для військових частин ЗСУ, складових частин сил безпеки та оборони: Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та добровольчих військових формувань.

Відпрацьовано різні елементи стабілізаційної та оборонної операцій, завдяки яким військові на Сумщині готові до будь-якого розвитку подій.

Завдяки навчанням, які максимально наближені до реальних умов, я завжди розумів, де є прогалини, над якими треба працювати, і які корегування потрібно зробити з командирами військових частин та підрозділів.

Дякую всім військовослужбовцям та їхнім командирам за сумлінне і професійне виконання поставлених бойових завдань.

Наразі за рішенням вищого військового керівництва відбуваються заплановані ротаційні зміни, зміна командувача та особового складу ОТУ «Суми».

Запевняю, що зона відповідальності ОТУ «Суми» контрольована, тому немає приводу для хвилювань.

Дякую всім за цей період співробітництва: командирам та їхньому особовому складу, представникам силового блоку, головам громад, військовій адміністрації, обласній, районій, міській радам, волонтерам, благодійникам та міжнародним партнерам, лікарям, учителям, рятувальникам та кожному, хто згуртувався та допомагав.

Запевняю, наші бійці демонструють високий рівень готовності для виконання завдань за призначенням. Бойовий дух на високому рівні, особовий склад готовий, командири навчені, штаби підготовлені. Ситуація на Сумщині стабільна та контрольована!

Підрозділи ОТУ «Суми» готові реагувати на будь-які зміни безпекової ситуації на Сумщині та у визначеній смузі відповідальності.

Завжди залишаюсь на зв’язку, якщо необхідно моє втручання, порада та допомога. Сумщина – мій дім, моя маленька Батьківщина, тому навіть на відстані буду робити все залежне від мене для захисту прикордоння.

Віримо в ЗСУ!

Разом до Перемоги!

Слава Україні!” - написав військовий.

Довідка

Олександр Нестеренко — український військовий, генерал-майор Збройних Сил України. Народився на Сумщині. 1996-1999 рр – проходив службу у Військовому інституті ракетних військ та артилерії імені Б. Хмельницького в Сумах. З 2007-го обіймав посаду начальника штабу 30 ОМБ. На її основі сформовано миротворчий підрозділ дев’ятої ротації українського контингенту миротворчої місії в Косові, де Олександра Нестеренка призначено командиром національної складової УкрПолбату. З 2009 року у званні полковника командував 30 окремою механізованою бригадою.

У 2014-му його призначено першим заступником командира 8 армійського корпусу. Із 2017 року — заступник командувача з територіальної оборони ОК "Північ". Улітку 2018 року вперше в Сумській області провів навчання для підрозділів територіальної оборони. Із липня 2019-го — командир ОК "Схід". 5 грудня 2019 року присвоєно звання генерал-майора.

У липні 2022 року командувач ОТУ "Суми" Олександр Нестеренко отримав відзнаку "За заслуги перед Сумщиною" ІІІ ступеня.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: