Суд відпустив під особисте зобов'язання посадовця Сумської ОВА, якого підозрюють у заволодінні коштами

Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід у вигляді запобіжного зобов'язання щодо керівника департаменту капітального будівництва Сумської ОВА Олега Чинаєва, якого підозрюють у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини.

Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід у вигляді запобіжного зобов'язання щодо керівника департаменту капітального будівництва Сумської ОВА Олега Чинаєва, якого підозрюють у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини.

Прокурор клопотав про тримання під вартою із можливістю застави в 1,4 млн. грн, пише Суспільне.

Чинаєву інкримінують заволодіння в особливо великих розмірах бюджетними грошовими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Він також підозрюється у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України). Якщо його вину доведуть, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.

Прокурор вважає, що тримання під вартою Чинаєва обґрунтоване, бо підозрюваний може переховуватися від слідства, приховувати або знищити докази, впливати на свідків.

"В жодному договорі, випадку, немає перевищення договірної ціни. Навіть була економія. Я хочу розібратися в справі. Що стосується моєї начебто зацікавленості кудись переховуватися, то я приїхав з такого регіону (Краматорська - ред.), у мене немає такої зацікавленості. Навіть бажання немає. Я відкрита людина. Хочу розібратися", - сказав Чинаєв під час засідання суду.

Крім нього суд має обрати запобіжний захід щодо Олега Клименчукова, заступника голови ОВА, який курує роботу цього департаменту.

"Необґрунтована і не має під собою ніяких доказів", - так прокоментував вручення йому підозри заступник голови ОВА Олег Клименчуков. За його словами, він ще не встиг ознайомитися з матеріалами справи. Наразі він чекає на обрання йому запобіжного заходу.

Напередодні фахівці Служби безпеки України повідомили про підозру заступнику голови Сумської ОВА та т.в.о. начальника Департаменту капітального будівництва ОВА.

За даними слідства, посадовці організували схему у квітні 2022 році. Вони уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п’ятьма афілійованими комерційними структурами і внесли в кошторисну документацію ціни на будматеріали, які у 2-3 рази перевищували ринкові. Зокрема, задокументовано, що під час ремонту лише одного об'єкта посадовці привласнили 1,4 млн грн. Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об'єктів.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: