Суд обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову

Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову — особисте зобов'язання.

Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову — особисте зобов'язання.

Його підозрюють у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини. Чоловіку інкримінують заволодіння в особливо великих розмірах бюджетними грошовими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України), пише Суспільне.

У суді 6 лютого сторона обвинувачення вимагала у якості запобіжного заходу — тримання під вартою. Прокурор Володимир Нікітченко назвав ризики: підозрюваний може переховуватися від суду, знищити, сховати або спотворити докази, може впливати на свідків чи продовжувати вчиняти інші правопорушення.

Олег Клименчуков просив суд відмовити стороні обвинувачення. Посадовець зазначив: він переселенець та живе із сім'єю. Не має власного помешкання ані за кордоном, ані в Україні. "Хочу знаходитися та жити в місті Суми. Прокурор не надав достатніх підстав цих ризиків. Всі позиції слідства — припущення. Якщо мене візьмуть під варту — для мене це сімейна трагедія", - сказав заступник голови ОВА.

Суд постановив відпустити Олега Клименчукова під особисте зобов'язання, тобто прибувати до суду, слідчого чи прокурора по першому дзвінку.

Нагадаємо: 2 лютого фахівці Служби безпеки України повідомили Клименчукову про підозру, також підозру вручили керівнику департаменту капітального будівництва ОВА Олегу Чунаєву. Суд відпустив і того під особисте зобов'язання.

За даними слідства, посадовці організували схему у квітні 2022 році. Вони уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п’ятьма афілійованими комерційними структурами і внесли в кошторисну документацію ціни на будматеріали, які у 2-3 рази перевищували ринкові. Зокрема, задокументовано, що під час ремонту лише одного об'єкта посадовці привласнили 1,4 млн грн. Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об'єктів.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: