![На Сумщині спіймали ще двох любителів “русского мира” фото На Сумщині спіймали ще двох любителів “русского мира” фото](/image/news_small/2023/03/06_055116_news2_screenshot_460.jpg)
Служба безпеки України повідомила про підозру у виправдовуванні збройної агресії проти України мешканці Сум та жителю Конотопа, які поширювали рашистські наративи.
За даними досудового слідства, громадянка росії у 2020 році переїхала в Україну та отримала посвідку на постійне проживання. Після повномасштабного вторгнення безробітна жінка почала активно поширювати в «однокласниках» матеріали з виправдовуванням російської агресії проти України та вихваляннями окупантів.
Також правоохоронці викрили громадянина України, який серед своїх знайомих поширював наративи про начебто визвольну місію рашистів. Мешканець Конотопа переконував оточуючих у необхідності жорсткого запровадження «руського міра» на тимчасово окупованих територіях.
У ході санкціонованих обшуків у зловмисників вилучено ноутбук та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності
Наразі обом прибічникам російської навали повідомлено про підозру за ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Триває слідство. Перевіряються можливі зв’язки підозрюваних зі спецслужбами країни-агресора.