93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії через індексацію

93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії у зв’язку з проведенням індексації. Перерахунки пенсій на 19,7% від розрахункового розміру виплати в Україні провели з 1 березня. Пенсія мешканців області збільшиться від 100 до 1,5 тисячі гривень, повідомили у Пенсійному фонді Сумської області.

93% пенсіонерів Сумщини збільшать пенсії у зв’язку з проведенням індексації. Перерахунки пенсій на 19,7% від розрахункового розміру виплати в Україні провели з 1 березня. Пенсія мешканців області збільшиться від 100 до 1,5 тисячі гривень, повідомили у Пенсійному фонді Сумської області.

Пан Михайло був військовослужбовцем. За його словами, на пенсію пішов 20 років тому. Розповів, що його виплату в березні проіндексовано на півтори тисячі гривень, пише Суспільне.

Майже 3 роки на пенсії з інвалідності сумчанин Іван. Чоловік зазначив, що 2760 гривень йому вистачає лише на ліки: "Дуже важко. Знаєте, навіть слів немає. Я думаю, що кожен пенсіонер не задоволений розміром надбавки. В мене тільки 260 гривень надбавки за пенсію".

 
 
<iframe width="928" height="522" src="https://www.youtube.com/embed/z7t_YHxHZx0" title="Індексація пенсій: кому і на скільки збільшать виплати" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
 

Розмір підвищення для кожного індивідуальний, він коливається від 100 до 1 500 гривень. Залежить від віку пенсіонера, його трудового стажу та закону, за яким призначали пенсію, розповіла заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду у Сумській області Альона Заставенко. За її словами, розрахунок пенсій здійснюється за формулою, де обов’язково враховуватиметься стаж і заробітна плата.

"Це пенсіонери, які отримують пенсії відповідно до закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Це цивільні пенсіонери. Під індексацію потрапляють особи, яким пенсія призначалася до 31 грудня 2019 року", — зазначила Альона Заставенко та додала, що людям, яким пенсія призначалась з 1 січня 2020 року і до 31 грудня 2022-го, індексація не проводилась. Однак до їхньої щомісячної грошової виплати встановлено доплату 100 гривень.

"Це тому, що середньомісячний заробіток, з якого сплачуються страхові внески і який вираховується під час призначення пенсії у цієї категорії, вона є більшою, ніж проіндексована у цьому році. Пенсіонерам силових структур також проведено індексацію в цьому році. Там на 19,7% іде підвищення саме від основного розміру пенсії. Також у цьому році індексація пенсій призначена за "чорнобильським законом". Під індексацію потрапляють пенсії ліквідаторів, які є особами з інвалідністю, а також пенсії у зв’язку з втратою годувальника", — сказала заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду у Сумській області.

Перерахунок здійснюється автоматично, зазначила Альона Заставенко. На обліку нині майже 312 тисяч пенсіонерів області.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: