Завантаження ...

Що чекає на мешканців Сумщини, яких викликали повісткою до центру комплектування

Що чекає на мешканців Сумщини, яких викликали повісткою до центру комплектування фото

Повістки, які вручають мешканцям Сумщини, передбачають уточнення облікових даних. Про це розповіли в Сумському обласному центрі комплектування.

Кореспонденти Суспільного дізнавалися, що чекає на людей, які отримали повістки.

Військові роздають повістки на одній із сумських вулиць. Підходять до людей призовного віку. Нині, під час загальної мобілізації, це особи від 18 до 60 років. Усі чоловіки цього віку вважаються військовозобов’язаними.

Місце для вручення повісток чинним законодавством не визначене, тому її можуть вручити будь-де: вдома, на роботі, в громадському місці, - розповідає офіцер відділу обліку Сумського центру комплектування Роман Яременко.

Каже, повістка не означає відправлення на передову. "Перш за все це уточнення облікових даних, визначення придатності, а потім уже надалі, в залежності від проходження комісії, можливе направлення до військових частин. Не обов’язково це піти одразу і служити. В деяких бойових частинах особи, які знаходяться на передовій фактично жодного разу можуть не брати участі у бойових діях. Тому що в нього є певні інші функції: доставка боєприпасів, наприклад, готування їжі, розвідка. Дуже багато розпоряджень надходить на доукомплектування саме частин, які є тиловими, які забезпечують підрозділи на передовій", - розповів офіцер відділу обліку Сумського обласного центру комплектування Роман Яременко.

Сергій Дудченко займається мобілізацією у центрі комплектування. Розповідає, що повісткою викликають, аби оцінити стан здоров'я військовозобов’язаного і визначити, чи підлягає він мобілізації та, чи має право відстрочки від служби.

Якщо мобілізований визнаний придатним, його відправляють на навчання. "Військовозобов'язаних ми мобілізовуємо до навчальних центрів. Нікого не мобілізують одразу в бойові частини. Коли ми відбираємо військовозобов’язаних у ті чи інші навчальні центри, говоримо з ними: яка в них спеціальність, де вони працювали, що вони вміють робити. Хтось добре розбирається в комп’ютерах, хтось має водійське посвідчення, хтось у зв’язку розбирається. І відповідно до того ми відправляємо їх до відповідних навчальних центрів", - розповів старший офіцер мобілізаційного відділу Сумського районного центру комплектування Сергій Дудченко. Сам Сергій Дудченко на початку вторгнення пішов добровольцем, воював на Луганщині, повернувся через поранення.

Його колега Віктор Казіміровський наразі служить за контрактом, а призваний був повісткою у 2014 році.

"Прийшли додому від воєнкомата, принесли повістку, я підписався і наступного дня пішов у воєнкомат. Я водій-тракторист, екскаваторник, по моїй професії і забрали. Потрапив я в інженерний полк і працював на екскаваторі, рив окопи, бліндажі хлопцям, в Донецькій і Луганській області. Я служив до цього строкову службу, я розумів, що це наш обов’язок, я живу в країні, треба захищати жінку, дитину", - розповів інструктор мобілізаційного відділення Сумського районного центру комплектування Віктор Казіміровський.

За неприбуття за повісткою для уточнення даних передбачені штрафи від 1500 до 5100 гривень.

 
 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: