Рідним чотирьох загиблих героїв вручили посвідчення «Почесний громадянин м. Суми»

Під час сесії міської ради мер Сум Олександр Лисенко вручив свідоцтва «Почесний громадянин м. Суми» (посмертно) рідним чотирьох сумчан, які минулого року героїчно загинули, захищаючи місто від військового наступу рф.

Під час сесії міської ради мер Сум Олександр Лисенко вручив свідоцтва «Почесний громадянин м. Суми» (посмертно) рідним чотирьох сумчан, які минулого року героїчно загинули, захищаючи місто від військового наступу рф.

На початку сесії присутні традиційно вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх українців, загиблих у війні з рф. Потому окремо згадали п'ятьох героїв, які рік тому поклали свої життя, захищаючи Суми від ворога, і перейшли до вручення посвідчень «Почесний громадянин м. Суми» їхнім рідним.

Документи отримали близькі Олександра Кулика, Георгія Цедіка, Євгена Степаненка та Олександра Бєлявського. Рідні Романа Кукленка не змогли бути присутніми на сесії, тож їм посвідчення вручать окремо. 

Нагадаємо, Олександр Кулик з 24 лютого 2022 року організував та очолив невелику групу людей із друзів та співробітників для захисту міста від військових рф: налагодив отримання зброї захисниками, співпрацю з іншими бригадами та волонтерами, скоординував роботу своїх підлеглих по затриманню загарбників на підступах до Сум. Наказом військової частини 24.02.2022 року був призначений на посаду старшого навідника мінометного розрахунку мінометної батареї. Обороняючи батьківщину, загинув під час танкової атаки ворога 1 березня 2022 року неподалік Сум.

Георгій Цедік, Євген Степаненко, Роман Кукленко та Олександр Бєлявський на початку повномасшабного вторгнення рф самоорганізувалися і стали добровольцями на захист Сум. У складі молодіжної добровольчої групи вони виготовляли «коктейлі Молотова» для протидії наступу ворожої техніки, займалися розвідувальною діяльністю за допомогою спецзасобів (проводили аеророзвідку, передавали координати ворожих колон українським артилеристам). Героїчно загинули в бою під с. Нижня Сироватка 7 березня 2022 року.

Усі бійці поховані на Алеї Слави Центрального кладовища. 

На знак пошани до героїв рішення про присвоєння бійцям звання «Почесний громадянин м. Суми» депутати ухвалювали стоячи.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: