Завантаження ...

У Сумах волонтерки роблять кишенькові душі для військових

У Сумах волонтерки роблять кишенькові душі для військових фото

Сумські волонтерки виготовляють і відправляють пакетовані засоби гігієни — кишенькові душі — захисникам на передову. Кажуть, замовлень дуже багато, бо в польових умовах такі пакетики значно полегшують дотримання гігієни.

 Який вигляд має кишеньковий душ і як ним користуватись, дізнавались кореспонденти Суспільного.

Волонтерка Дарина Ігнатенко із “підрозділу фей” показала складові “кишенькового душу”: "Така губка пінна, ми її просочуємо спеціальним гелем, який можна не змивати. Ось ми просочуємо, вона дуже піниться. Ця грубувата, нею ноги мить, руки, а ця більш для тіла, йде теж просочена цим гелем. Дві серветки, які вбирають вологу. Щоб захисники помились, витерлись. І стали ми докладати — робимо присипку самі і крем. Крем туди йде для заживлення ран".

У Сумах волонтерки роблять кишенькові душі для військових

Фото: Суспільне Суми

Також до гігієнічного набору волонтерки додають пакетик із водою. Її, кажуть, вистачає для одноразового використання.

“Трішки водички — і воно моментально піниться. Він, шо робить — милить, милить, милить.. розкриває ось цю серветку. І ось бачите — вони в нас вже чистенькі. Присипкою присипався і все. І чистими руками піде бити ор**в", — розповіла Дарина.

Ідея створення такого кишенькового душу виникла кілька тижнів тому. Розробивши свою технологію створення кишенькового душу, волонтерки “підрозділу фей” закупили в інтернет-магазинах матеріали й стали до діла.

"Треба ж підтримувати. А хто, якщо не ми? Знаходимо час, знаходимо кошти. Але в нас фея сама головна (киває на Дарину - ред.), а ми так ото, "прифейки". Що скаже, те й робимо. В неї ідеї, в неї там: “Дєвки, треба”. Ну треба, то й треба, ми тут", — поділилася Лариса Гентарович, волонтерка.

У Сумах волонтерки роблять кишенькові душі для військових

Лариса Гентарович, волонтерка/Фото: Суспільне Суми

"Часу займає багато, але в нас такий колектив гарний, що в нас все проходить весело. Ми знаємо, що хлопці чекають нашу допомогу. Коротко кажучи, ми не втомлюємось, у нас все добре", — додала Інна Лічкун, волонтерка.

У Сумах волонтерки роблять кишенькові душі для військових

Інна Лічкун, волонтерка/Фото: Суспільне Суми

Наразі замовлень від захисників на кишенькові душі дедалі більшає, сказала Дарина Ігнатенко: “Їх треба багато, бо якщо хлопці виходять на позиції, то вони там і тиждень можуть бути. От кожному треба по душу хоча б раз в день, щоб вони протерли ніжки свої, ручки протерли. Відправок і замовлень дуже багато”.

Волонтерка зазначила, собівартість одного такого кишенькового душу приблизно 25 гривень, а пакетику з однією миючою серветкою — 15 гривень. Гроші на це збирають на Фейсбук-сторінці Дарини Ігнатенко.

“В нас дуже суперові українці. Ми виставляємо, показуємо, що ми робимо і просимо про допомогу і вони вступають у таку нашу тилову боротьбу, допомогу і допомагають нам цими коштами", — сказала Дарина. За її словами, ідей для підтримки захисників у волонтерок “підрозділу фей” багато: "Якби можна було попасти до президента — він от приїжджав, але не сказали в який час, я б пішла. Тому що стільки ідей, стільки всього, як полегшити нашим хлопцям… і коштів потрібно мало. От вони ж можуть, як от ті яйця по 170 гривень — не треба. У волонтерів спитайте. І ми ж зробимо більше в десять разів. Ми ж закриємо всі потреби абсолютно на ці кошти божевільні, ми ж знайдемо, де його взяти”.

У найближчих планах волонтерок — створити похідний набір для наших захисників.

“У нас дівчинка дуже гарно робить супи, енергетичні батончики і супи, як вдома, тільки він сухий. От зараз продумуємо ідею і шукаємо кошти на те, щоб такий був набір, похідний: там душик, маленька свічечка окопна, кава, оцей супчик і батончик", — поділилася планами Дарина Ігнатенко.

 
 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: