Олександра Куксу, який насмерть збив жінку на переході, взяли під варту

Тримання під вартою без права внесення застави. Такий запобіжний захід у Зарічному районному суді м. Суми 30 березня обрали військовому Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах 28 березня. До мобілізації він був заступником директора "Сумського агролісгоспу".

Тримання під вартою без права внесення застави. Такий запобіжний захід у Зарічному районному суді м. Суми 30 березня обрали військовому Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах 28 березня. До мобілізації він був заступником директора "Сумського агролісгоспу".

На початку засідання адвокат подав клопотання про закрите судове засідання у зв'язку з тим, що Олександр Кукса — військовослужбовець і керував службовим авто. Прокурор зазначив, що покладається на розсуд суду, і сказав, що така норма існує в чинному КПК. Суддя Ірина Клімашевська відмовила у клопотанні, адже, у цьому судовому засіданні не буде вестися допит підозрюваного, повідомляє Суспільне.

Прокурор Євгеній Тимошенко зазначив, що правоохоронці мають відеозаписи, де видно, що пішохід перебувала саме на пішохідному переході, маються також покази свідків, про те, що це був наїзд на пішохода на нерегульованому переході. Сторона обвинувачення вимагає тримання під вартою без можливості внесення застави, адже існують ризики: підозрюваний може ухилятися від органів досудового розслідування, він є військовим і може залишити місце проживання, а також може впливати на свідків та потерпілих і має зброю.

Адвокат Олександра Кукси — Андрій Пєтухов просив у суду більш м'який запобіжний захід — домашній арешт на нічний час, адже підозрюваний не покинув місце ДТП, викликав поліцію і швидку, надав покази та визнав свою провину під час допиту і готовий виплатити матеріальну шкоду. Також сторона захисту зазначила, що підозрюваний є військовим, виконує обов'язок із захисту батьківщини, його постійним місцем дислокації є Суми, де він і проживає з жінкою та неповнолітньою дитиною.

Олександр Кукса сказав: "Я ніколи не ухилявся від відповідальності. Буду відповідати за ті вчинки, які скоїв. Признаю, що скоїв помилку на дорозі, прошу дозволити продовжити виконувати обов'язки, щоб не зробити помилку на війні... Хочу вибачитися перед родиною загиблої, допомогти з похованням".

Побратим підозрюваного (своє ім'я та прізвище попросив не називати) заявив, що він наразі виконує обов'язки командира підрозділу, в якому служить Олександр Кукса і готовий стати його поручителем і платити кошти, у разі неявки підозрюваного до суду або інших порушень.

Після нарадчої кімнати суддя Ірина Клімашевська оголосила рішення суду: обрати Олександру Куксі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави до 26 травня. Адвокат підозрюваного зазначив, що вони будуть оскаржувати рішення суду.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: