На Сумщині підбили погодні підсумки березня

Сумський обласний гідрометцентр підбив погодні підсумки березня.

Сумський обласний гідрометцентр підбив погодні підсумки березня.

1-12 березня погоду обумовлювали атмосферні фронти серії циклонів з півночі. Випадали опади переважно невеликі в окремі дні помірні, місцями значні у вигляді дощу подекуди з мокрим снігом, спостерігалось посилення вітру, місцями налипання мокрого снігу, хуртовина в окремі дні утворювався нестійкий сніговий покрив. В результаті надходження арктичного повітря в тиловій частині циклону температура вночі знижувалась до 4-9° морозу, вдень становила 7-12° тепла. 13-23 березня погода формувалась під впливом периферії антициклону та малоградієнтного поля підвищеного тиску. Переважала суха погода, лише в середині періоду під дією атмосферного фронту спостерігався невеликий дощ. Вночі температури сягали 0-4° морозу, вдень повітря прогрівалось до 14-20° тепла. 24-29 березня Сумщина перебувала під впливом південного циклону, випадали помірні опади переважно у вигляді дощу, спостерігались пориви південного вітру 15-20 м/с, місцями ожеледь. Через надходження арктичного повітря в тил циклону 29 березня відбулось різке зниження температури повітря до 0-1° морозу вночі. 30-31 березня погоду визначала периферія антициклону. Переважно без опадів температура повітря поступово підвищувалась.

Середня місячна температура повітря склала 3,5-4° тепла, що на 30 вище за норму. Максимальна температура повітря в третій декаді березня підвищувалась до 17-20° тепла. Мінімальна температура повітря в першій декаді знижувалась до 4-9° морозу.

Кількість опадів за місяць склала на переважній території області 35-55 мм, або 95-145% місячної норми, на південному заході 30 мм, або 60% місячної норми. За місяць зареєстровано 4-11 днів з опадами в 1мм і більше, в тому числі 1-4 дні з опадами 5 мм і більше.

На півночі області сталий сніговий покрив зійшов з полів 9 - 15 березня, майже на декаду раніше звичайного строку.

На повну глибину грунт відтанув 11-19 березня, що майже на місяць раніше звичайного строку.

Вітер переважав помірний. Впродовж 1-2 днів спостерігалось посилення його 15-18 м/с.

В березні продовжувався ріст рівнів води на річках області здебільшого на 1-10, в окремі дні на малих річках Клевень та Івотка до 30-50 см на добу. 20 березня р. Десна Новгород-Сіверський вода вийшла на заплаву. На кінець місяця перевищення рівня води над виходом на заплаву складає 78 см.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: