Завантаження ...

Депутати Сумської облради підтримали звернення щодо розірвання договорів з УПЦ

Депутати Сумської облради підтримали звернення щодо розірвання договорів з УПЦ фото

На сесії Сумської обласної ради 4 квітня депутати розглянули пропозицію від фракції "ЄС" щодо звернення до керівництва держави та громад про розірвання договорів оренди або користування храмами і землею УПЦ (МП).

"Ми маємо тут в Сумській області провести ревізію всього, що було передано з 1991 року цій так звані релігійній організації. Всі церковні споруди, це земля, це майно. Все має бути інвентаризовано і повернуто у власність громад і власність обласної ради", — сказав Олег Медуниця, депутат облради від "партії Європейської Солідарності".

"За" проголосували 33 із 49 присутніх обранців, пише Суспільне.

Виступаючи перед депутатами, архієпископ Сумський та Охтирський ПЦУ Мефодій зазначив, що нині близько 30 громад української православної церкви перейшли до ПЦУ: "Нині перейшло багато священників переходить, але це в основному сільські храми, районні і т.д. Сьогодні дружини і батьки загиблих воїнів приходять з дітьми у Воскресенську церкву – старовинну, це фактично музей, і стоять на вулиці під дощем, щоб помолитися за воїнів, немає, немає місця".

Свій запит щодо передачі Троїцького собору у Сумах Православній Церкві України озвучила депутатка від ВО "Батьківщина" Катерина Приходько:

"На території Сумської області у підпорядкуванні УПЦ (МП) знаходиться близько 400 парафій. У 2007 році Сумська обласна рада своїм рішенням передала в постійне користування Троїцький собор, не враховуючи інтереси Свято-Троїцької громади української-православної церкви Київського Патріархату (ПЦУ - ред.), якому готувалися передати цей собор.

Запит підтримали 35 із 50 присутніх обранців.

 
 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: