У Сумах в обласній лікарні провели операцію на відкритому серці

У Сумській обласній клінічній лікарні виконали унікальну операцію на відкритому серці для мешканця Сумщини, на базі відділення рентгенендоваскулярної хірургії Сумської обласної клінічної лікарні вперше була проведена унікальна операція на відкритому серці.

У Сумській обласній клінічній лікарні виконали унікальну операцію на відкритому серці для мешканця Сумщини, на базі відділення рентгенендоваскулярної хірургії Сумської обласної клінічної лікарні вперше була проведена унікальна операція на відкритому серці.

Спеціалісти Центру разом із командою лікарів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова виконали операцію з протезування аортального клапану. Пацієнт А. 54-роки, не один рік страждав на задишку, дискомфорт у ділянці серця.

Хворий – сумчанин, звернувся на прийом до кардіолога нашої лікарні за допомогою.

Під час УЗД нашим спеціалістом було виявлено критичне звуження аортального клапану, пацієнт мав вроджену ваду, яка до певного часу його не турбувала, але з роками все частіше недуга стала давати про себе знати. Фахівці нашої лікарні спостерігали за пацієнтом впродовж місяця та разом із спеціалістами із інституту Амосова вирішили прооперувати хворого саме в Сумах на базі відділення рентгенендоваскулярної хірургії.

Оперативне втручання з протезування клапану тривало близько 4 годин. Команда фахівців інституту разом з нашими лікарями зробили ц достатньо швидко, злагоджено та результативно.

На сьогодні пацієнт почуває себе добре!

Тепер хворі, які їхали на протезування з приводу аортального клапану чи проведення аортокоронарного шунтування в інші міста, можуть отримувати допомогу в Сумській обласній лікарні. Тож фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, з якими нас пов’язують роки плідної співпраці, будуть приїздити до нас частіше – не тільки на консультативний прийом хворих, а й для виконання спільних оперативних втручань.

Професор, завідувач відділення поліорганної патології та кардіохірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Ростислав ВІТОВСЬКИЙ, пояснив, що операція була складна, але завдячуючи командній роботі, медики впоралися на відмінно, також відзначив, що база Сумської обласної лікарні відділення рентгенендоваскулярної хірургії - сучасна, чим спеціалісти інституту були задоволені.

Через 7-9 днів пацієнт буде виписаний з клініки на реабілітацію. Зараз відбувається адаптація до нових умов роботи серця та судинної системи. Адже заміна клапану насправді є дуже агресивним втручанням для організму, який потім потребує тривалої компенсації. Проте кардіологічні пацієнти після таких втручань почувають себе набагато краще, переносять фізичні навантаження.

Існує хибна думка, коли людину, яка перенесла операцію на серці, вважають інвалідом. Це не так! Пацієнти повертаються до нормального повноцінного життя.

Для Сумської обласної клінічної лікарні це – знатна подія, яка є поштовхом для подальшого розвитку.

У найближчій перспективі запланована капітальна реконструкція приміщення, де знаходиться відділення рентгенендоваскуляної хірургії. Тут додасться кількп палат, функціональних кабінетів, операційних. У планах на базі Сумської обласної клінічної лікарні створити регіональну філія Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова – таке рішення прийнято рішенням президії Академії медичних наук.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: