На Сумщині вкотре перевірять укриття на готовність прийому людей

Голови районів та громад Сумщини мають особисто перевірити захисні споруди на готовність їх до перебування людей в разі повітряних тривог.

Голови районів та громад Сумщини мають особисто перевірити захисні споруди на готовність їх до перебування людей в разі повітряних тривог.

На цьому наголосив голова Сумської ОВА Володимир Артюх під час засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

«На Сумщині не має повторитися ситуація, яка була в Києві, коли внаслідок ракетної атаки загинули люди, бо не змогли потрапити в укриття поліклініки, – підкреслив Володимир Артюх. – Наша область – прикордонна, тому укриття у нас мають бути готові на 100% і жителі громад повинні знати, куди їм іти вразі повітряної тривоги».

 

Під час засідання директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОВА Олександр Милаш прозвітував про роботу робочої групи щодо проведення оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту (сховищ та протирадіаційних укриттів), утвореної розпорядженням голови Сумської ОВА «Про проведення оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту від 02.05.2023 № 171-ОД».

Очільник області підкреслив, що сам особисто нещодавно інспектував стан захисних споруд в м. Суми і виявив недоліки.

Більше того, в окремих мікрорайонах укриття взагалі зачинені, а жителі цих мікрорайонів і досі не знають, куди їм бігти під час повітряних тривог.

 

«Чого ми чекаємо? Щоб загинули люди? Тоді вже буде не до розмов і попереджень. Усі винні понесуть кримінальну відповідальність, – підкреслив Володимир Артюх. – Я вимагаю у голів районів і громад перевірити сховища. Зараз ваше головне завдання – захист ваших людей. На початку наступного тижня доповісте мені про результати перевірки».

 

Як повідомив начальник ГУ Нацполіції в Сумській області Петро Токар, відсьогодні правоохоронці будуть реагувати на всі повідомлення жителів області про те, що укриття зачинені або до них не надається доступ під час повітряних тривог, і детально розглядати кожен випадок. Відповідальні особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Додатково планують підсилювати сигнал повітряної тривоги за допомогою гучномовців рухомих патрулів.

Також учасники засідання обговорювали можливість щодо надсилання кожному жителю Сумщини смс з посиланням на інтерактивну карту укриттів.

Наостанок засідання голова Сумської ОВА доручив районним комісіям ТЕБ та НС провести свої засідання щодо цієї проблематики й надати відповідні доручення.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: